10 Years Time

by - 7:07 odp.

The Bucket List! The Bucket List!

Asi před měsícem jsem se podívala na video jednoho youtubera, které mi jakoby zavrtalo brouka do hlavy a myšlenka na tuhle otázku nemohla opustit mou hlavu a jelikož si myslím, že jsem strašný deep thinker, tak jsem se nad touhle otázkou hodně zamyslela a snažila se najít něco, co by mohlo sedět jako odpověď na tuhle otázku. Hodně dlouho jsem hledala určité odpovědi na mé otázky a znovu jsem otvírala a zavírala svůj deník, kam si zapisuji věci a zůstala mi prázdná stránka a otázka, na kterou jsem nedokázala najít odpověď.

"Kde si myslíš, že budeš za deset let?"


Je mi 17 let. Za deset let mi bude 27 let. Což je docela děsivé, protože deset let není moc, když jenom tenhle rok mi utíká jako voda. Je to jako bych se mohla zítra probudit a mít 27 let. Děsivé, ne? Když se podívám na posledních pět let, tak si říkám, že se to možná zdá být dlouhá doba, ale za tuhle určitou periodu času jsem stihla se vyhrabat z určitých věcí, našla jsem kamarády, na kterých mi záleží, začala jsem blogovat a plnit si sny. Ačkoliv se to nezdá, vždy jsem měla nějaké propojení mezi žurnalistikou, grafikou a celkově mi přijde, že v poslední době se i docela zapojuji do marketingových tahů, které tahají můj blog dopředu. Za uplynulých pět let se toho stalo hodně. A co bude za deset let? Na tuhle otázku jsem vlastně nenašla odpověď. Odpověď zkrátka neexistuje.

27 mi přijde jako věk, kdy už bych si dokázala představit, že jsem úspěšně dostudovala střední a vysokou školu, našla si přítele, se kterým budu mít dlouhodobý vztah a i možná si splnila sen cestování v podobě letušky. Jenomže tohle všechno jsou věci, které se stát můžou, ale i nemusí. Je mi 17 let a jsem šťastná, že můžu dělat něco, co mě baví a naplňuje. Jsem ráda, že mám možnost studovat na škole, na kterou jsem chtěla jít a že se spolužáky mám ty nejlepší zážitky, na které za 10 let budu vzpomínat s úsměvem na tváři. Ale stále budu doufat, že za 10 let budu šťastná, možná i vdaná a mít nějaké děti a úžasného manžela, že budu dělat pořád to, co mě baví a naplňuje.

Nechci si svou budoucnost plánovat na několik let dopředu. Ano, mám nějaké představy a plány, které bych si ráda splnila, ale člověk nikdy neví, co se stane. Stále se chci nechat překvapovat od toho, co si život pro mě připraví a já se tomu postavím s nadějí, že z toho bude něco úžasného. Je v pohodě se cítit nepřipraveně nebo naštvaně. Je v pořádku být žárlivý a je v pořádku nebýt v pořádku. Jen se nesmíme vzdát. Postavil se čelem tomu, co nám spadne pod nohy, vzít šanci a udělat z ní výhru.

A otázka, kterou Vám položím je úplně stejná. Kde si myslíte, že budete za 10 let? Napište mi Vaši odpověď do komentářů, ráda si přečtu Vaše myšlenky. An. :)

You May Also Like

4 komentářů

 1. vyzerá to fakt zaujímavo :) Ešte lepšie by ale bolo, ak by ti také niečo napísala aj priateľom, spolu so zážitkami, čo ste zažili :) potom by si nemala dojemné čítanie len ty, ale aj oni :))
  p.s.: píšem príbeh a bola by som rada, aby si aspoň kúsok prečítala a zhodnotila ho :)
  Vďaka, Vii :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nad něčím podobným jsem přemýšlela, ale spíš bych si to nechala až do maturitního ročníku, abych si potom opravdu zavzpomínala :) na podívku se později podívám :))

   Vymazat
  2. My máme teraz také pamätníčky :) kde si píšeme a dávame fotky, tiež je to celkom milé :)) Vďaka :) Vii, http://stories-by-vii.blogspot.sk/

   Vymazat
  3. My třeba pro obor ve škole máme kroniku, kam si zapisujeme věci a vzpomínky. :)

   Vymazat

Instagram