Berlin: Colorful, critical, poetic and humorous.

by - 4:15 odp.Vždy jsem si myslela, že celkově Německo a lidé, kteří v něm bydlí mi budou silně nesympatičtí a já se tam budu cítit nesvá a budu se těšit domů. Zdá se, že ale při cestování necháváte kousek sebe v každém městě, kde nějaký čas pobudete. A vlastně celkově Vás cestování poznamená. Nebojíte se vyrazit do cizího města, cestovat městskou dopravou, protože už jste profík, připadáte si kulturně založení, protože jste navštívili světová muzea, zažili jste zkoušku tím, že víte, že se dokážete obejít bez svého mobilního telefonu, milujete volnost toho, že si můžete jít kam chcete neboj pojedete na kole a víte, že i když se ztratíte, tak můžete zažít ten nejlepší čas Vaší dovolené a i to, že se potkáte s těmi nejlepšími lidmi , víte, jaké to je cestovat v čase a i to, že jste na magickém místě, které nemusí jenom existovat v pohádkách. A i když necestujete do jiného státu každý víkend, vždy se těšíte na další dobrodružství a nemůžete se dočkat, až se do daného města vrátíte. Tak si připadám po mém odchodu z Berlína. 


Sama bych nazvala Berlín městem umění. Sama jsem si to tam zamilovala. Umění máme doslova na každém rohu ulice. Přes pouliční muzikanty, kteří na ulici hrají na kytaru, banjo nebo klavír Vás dokáží očarovat krásou hudby nebo tanečníci, kteří dokáží udělat úžasnou show a rozesmějí Vás, že jenom při vzpomínce nad tím se musíme pousmát. Umělecké kresby na budovách jsou jedny z hlavních momentů, které si na Berlíně zamilujete. Jenom při cestě metrem, o kterém budu ještě psát později, můžete z okna vidět kresby na budovách, které okouzlí i toho, kdo se o umění nezajímá. Berlín je zkrátka magické místo, které je krásné za dne, ale ještě krásnější večer. 

V tomhle článku se dozvíte nejen to, co jsem v Berlíně s kamarádkami zažila, ale i to, s čím jsme si musely poradit, co jsme nevěděly a všechno, co se stalo. Takže pokud někdy pojedete do Berlína, tak doufám, že Vám tenhle článek pomůže, anebo Vás naláká na návštěvu tohoto magického města. Já jsem v Berlíně byla 4 dny a už teď vím, že 4 dny jsou zkrátka málo na to, abych si krásně prošla celé město, i když je to nemožné. Němčina mi připadala někdy jako francouzština, protože se německy neučím, lidé Vás na ulici jenom tak pozdraví a popřejí Vám krásný den, pomůžou Vám v nejhorším, i když pomoc nechcete a zkrátka Vás tahle zkušenost poznamená tak, že nostalgie bude větší, než očekáváte. 
Cesta & Metro

Pokud se chystáte do Berlína s tím, že pojedete autobusem, připravte se na skoro 8 hodin z autobuse, kdy nebudete vědět co zkrátka dělat a budete chtít, abyste už byli v Berlíně. Nejlepší v Berlíně a zároveň nejrychlejší je podle mého názoru cestování metrem. Berlín Vám nabídne několik variant lístků na městskou dopravu. Osobně bych ale doporučila si koupit dlouhodobou časovou jízdenku, u které si můžete vybrat na kolik dní chcete. Já jsem si s kamarádkou koupila lístek na tři dny, kdy můžete jezdit metrem, nadzemkou, autobusy, vlaky či tramvají. Zkrátka čím chcete. My upřednostnily cestování metrem, protože metro jezdí každých 5 minut a některé spoje v intervalech 10ti minut. 

Ubytování

Co se týče ubytování, tak my s tím měly trochu problém. Nejdříve menší problém s tím, že holky, které s náma měly jet, tak nakonec nejely a potom i problém se spolubydlícími. Hostel, ve kterém jsme byly ubytované byl od arény o2 World vzdálený jenom 8 minut a dokonce jsme na něho měly i výhled z okna. Hostel, ve kterém jsme byly se jmenuje Industriepalast Hostel Berlin, kde najdete ty nejmilejší lidi ve městě. Super kluci na recepci, kteří nám vždy poradili a ještě lepší sekuriťák kterému budeme navždy vděčné. Pokud Vás zajímá cena, tak za tři noci jsme zaplatily 51 euro (v ceně povlečení a karta - 2 eura nám vraceli ). Na hostelu mají pouze smíšené pokoje, takže se Vám může stát, jak v našem případě, že na pokoji budete s kluky. Bohužel v našem případě jsme narazily na ty největší prasata, i když ten jeden kluk byl docela v pohodě. Smůla byla, že ani jeden z nich neuměl anglicky a němčina jim taky nešla, a to byli z Německa. Při našem štěstí hned první noc přišli opilí na pokoj a dělali strašný nepořádek. A protože mám ráda svůj klid, seběhla jsem dolů na recepci, všechno jim vysvětlila a sekuriťák, který se jmenuje Vido, šel se mnou nahoru k nám do pokoje a všechno se vyřešilo. Další noci byl už potom klid, protože i já bych z Vida měla respekt, když chlap jako hora na Vás začne křičet. Zkrátka Vido byl opravdu super a další dny, vždy večer jsme si popovídali co se stalo, kde jsme byly a jak se nám tu líbí a vždy se ptal, jestli je všechno s těma klukama v pořádku. Zkrátka super chlap! Ale zkrátka nikdy nemůžete vědět na koho narazíte. 


Volný čas

4 dny na Berlín zkrátka nestačí. Já bych potřebovala asi měsíc jen na to, abych mohla prozkoumat všechny krásy tohoto města - a že jich je. Každý si ale najde svůj záměr proč do Berlína přijel. Možná chcete prozkoumat tamní uličky, kde naleznete ty nejlepší frozen yoghurts nebo ukryté městské umění. Za denního světla s radostí můžu doporučit Eats Side Gallery a za večerního času návštěvu Braniborské brány, která je večer zkrátka úchvatná. Pro milovníky historie doporučil navštívit muzejní ostrov a zvlášť Pergamonské muzeum, kde kouzlo Ištařiny brány je zkrátka neodolatelný. A pro milovnice nákupu zase doporučím náměstí Alexandra, čili Alexanderplatz, kde najdete nejrůznější obchody a restaurace. Rozhodně doporučím se podívat po celém náměstí, na každém rohu najdete nějaké umělce. Například my narazily na tanečníky, zpěváky a dokonce i bubeníky.

Potřebné věci

V zahraničí jsou prostě věci, bez kterých se neobejdete. Jedna z věcí, kterou jsem potřebovala já, byla power banka. Já si pořídila jednu, do které vložíte 4 baterky a potom si je jenom dobíjíte a power banka funguje. Bohužel tahle power banka nefunguje tak jak má. Podle taťky uvnitř power banky něco chybí, aby mohla správně fungovat. Což docela znepříjemnilo můj odjezd, tak jsem si půjčovala jinou, která mi v pohodě dokázala nabít mobil. Bohužel nevím, kolik tahle malá šedá stála, ale pokud budete někdo šikovný, tak na internetu se dá určitě dohledat.
Další potřebnou věcí, bez které bych se opravdu neobešla byly mobilní aplikace mapy metra a lístky na městskou dopravu. Stačilo si stáhnout BVG Berlin, kde najdete všechny jízdenky a můžete si je koupit přes mobil, zkrátka zvolíte jakou chcete a jedete. Mapa metra byla velice nápomocná, stačila otevřít aplikaci, najít stanici kde jsme nasedaly a naši cílovou a jelo se. Metro není tak složité jak se zdá, s tím strach mít nemusíte. 

Koncert

Jak jistě víte, hlavní důvod našeho výletu do Berlína byl koncert 5 Seconds Of Summer, na který jsme čekaly už poměrně dlouhou dobu a nemohly se dočkat. o2 World v Berlíně byl vzdálený jenom 8 minut pěšky od Hostelu a má kapacitu 17,000 lidí. Koncert nebyl úplně vyprodaný, ale sama bych řekla, že tak 15,000 lidí tam bylo určitě. Samotný koncert byl jeden velký zážitek. Předskokani Hey Violet nás navnadili na úžasnou show. Samotná show 5SOS byla úžasná, energie byla cítit od podlahy až ke stropu, křičení, skandování, skákání a zpívání. To všechno patří k něčemu takovému. Sama nedokáži popsat pocity, které jsem měla při koncertu a po koncertě. Bylo to něco nepopsatelného.

Doufám, že se Vám takovýto typ článku líbil a že jsem Vás navnadila krásou Berlína. Určitě, pokud jste tam nikdy nebyli, vydejte se tam a nahltejte všechnu tu úžasnou atmosféru. Uvidíme se u dalšího článku. An :)

You May Also Like

9 komentářů

 1. Tak po fotkách mě štve ještě víc, že jsem nakonec nejela :( Ale i tak snad vezmu J. a pojedem v létě do Berlína. Ono zopáknout si tu němčinu taky není na škodu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už začni šetři a udělej si volno, protože příští rok jedeme znovu! ☺ Rozhodně pokud pojedete tak se podívejte tam, o čem jsem psala článek, byly to úžasné místa a stojí za podívání!

   Vymazat
  2. Tak nějaký peníze mám a mít aji budu, tak by to nemusel být problém. ☺


   Rozhodně ano, to jsou takové ty berlínské klasiky, taky bych chtěla vidět Holocaust Mahnmal ☺

   Vymazat
  3. Kolem Holocast Mahnmal jsme jenom procházely, je to obrovské, ale nějak nebyl čas to více zkoumat :)

   Vymazat
 2. Musíme si do Berlína udělat další výlet, jak jsme si slíbily. :P
  Jen doufám, že pro tentokrát budeme mít příjemné spolubydlící a ne ty idioty, co jsme měly teď. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už i Nessa říkala, že musíme příští rok dojet :D Ale když tak počítám, tak myslím, že jeden ten celý pokoj bychom obsadily, pokud nás pojede o tři více, Vless, Gebs a Marťa, tak to bude v klídu :D

   Vymazat
  2. To si piš, že bychom ho obsadily. :D A Nessa ví, že se k ní přifaříme, protože má na celebrity celkově dost štěstí. :D

   Vymazat
 3. Muselo tam byť fakt super! Som rada, že si si ten koncert užila! Hoci 5SOS veľmi nepoznám/nepočúvam pár pesničiek majú fakt super :!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super to opravdu bylo! A moc děkuji! Pro mě spíš takový highligh bylo to, že jsme kapelu potkaly, koncert byl takovou třešničkou na dortu! :)

   Vymazat