Berlin: Přípravy a užitečné informace

by - 8:14 odp.

Jsem člověk, který rád cestuje a své budoucí povolání má už ve druháku na střední vybrané, co se cestování týče. Pokud víte, v několika článcích jsem se zmiňovala o tom, že se letos chystám navštívit naše sousedy a to na čtyři dny. Tyhle čtyři dny budu trávit v prostředí města Berlín s kamarádkami, které jedou taky. Takovýto výlet si žádá dlouhé plánování, musíte si zařídit cestu, ubytování a plány, co budete chtít dělat. Tenhle výlet už plánujeme skoro půl roku a musím říct, že naše plány velice vycházejí. Pro ty, co neví, do Německa jedeme na koncert australské kapely a jelikož já koncem května končím ve škole kvůli operaci, výlet do Berlína bude moje jediná dovolená za tenhle rok. Jak už jsem psala, takovýto výlet do ciziny si žádá hodně plánování a tak je dobré, abyste plánovali dopředu a tím hodně ušetřili. V tomhle článků se dozvíte nějaké triky na to, jak najít nejlepší a nejvýhodnější věci co se ubytování a cesty týče a taky uvidíte, jak takový výlet plánuji s kamarádkama.CESTA
Do Berlína se dostanete hned několika způsoby, pokud chcete, můžete využít letecké společnosti, vlaky nebo autobusy. Naše volba padla na autobus a zrovna na Student Agency. Já osobně s nimi mám jenom nejlepší zkušenosti a řekneme si to rovnou, pokud jedete z Brna do Prahy a z tama do Berlína, máte na území České republiky přístupnou WiFi, zásuvky, toaletu, teplé nápoje zdarma, filmy a hudbu. Pro náctileté holky nejvýhodnější a také nejlevnější volba cestování. Pokud jste student a vlastníte ISIC kartu, hned máte při cestě do zahraničí slevu. Jelikož my volíme tuhle cestu a já jedu s kamarádkou z Brna zvolila jsem volbu skupinové jízdenky, kombinované s kreditovou jízdenkou a už zmíněnou kartou ISIC. Věřte nebo ne, průměrně spočítána cena vychází pro dvě osoby z Brna do Berlína na cca. 2600 tím pádem na každou cesta tam i zpátky vyjde na cca. 1300 Kč. Tohle už volá po koupi. 

UBYTOVÁNÍ 
Když jedete do zahraničí tak se chcete co nejlépe ubytovat. Máte možnost hotelu, hostelu, formuli, penzionu nebo dalších jiných alternativ. Já jsem hledala něco levného a pěkného, co bude blízko arény, kde bude koncert, ale taky aby byl blízko metra. Já hledala na stránkách booking.com, kde jsem zadala co hledám a našlo mi to různé alternativy hostelů. Nakonec náš hostel, ve kterém budeme ubytované se jmenuje Industriepalast Hostel & Hotel Berlin. Je to hostel, který má stále ceny, je moderně zařízený s koupelnami a kuchyní, kde si můžete vařit. Jelikož budeme tři holky, které budou spolu na pokoji, když nepočítám mou kamarádku němku, tak dohromady zaplatíme 94,50 Euro a pokud si budete hlídat cenu eura v jednotlivých bankách a směnárnách, tak máte možnost chytnou dobrý kurz a tím pádem ušetříte další peníze. Další výhoda hostelu je ta, že si zabookujete pokoj, ale cenu platíte až při příjezdu na místo. A věc kterou opravdu oceňujeme je to, že Hostel je hned vedle arény, metra a nadzemky. 


VOLNÝ ČAS
Jelikož dojedeme do Berlína kolem obědu, pojedeme se ubytovat, někam najíst a potom půjdeme se podívat po památkách. Pokud nevíte, jaké památky ve vaší destinaci navštívit, doporučuji stránku holidaycheck.cz, kde zadáte místo, kam jedete a ono vám to vyhledá památky od těch nejpopulárnějších. Rozhodně plánujeme navštívit Pergamonské muzeum (pokud vám není 18 máte vstup zdarma), Braniborskou bránu a určitě Vítězný sloup Siegessäule a určitě další věci, na kterých se domluvíme. Pátek a sobota pro nás budou šancí potkat kapelu a koncertem. Pokud si ale zabookujete hostel/hotel přes Booking.com, tak mají pro nějaké destinace volného průvodce, kde naleznete restaurace, zajímavosti a mnoho dalších věcí, které se Vám budou hodit!Doufám, že se náš výlet do Berlína povede. Vy mi napište, jestli jste někdy byli v Berlíně a jestli ano, co doporučujete navštívit! Mějte se krásně a uvidíme se u dalšího článku! An :)


Odkazy:

You May Also Like

0 komentářů

Instagram