8 Q&A about Beauty and Health

by - 1:23 odp.Každý máme někdy nějakou tu otázku a marně na ni hledáme odpověď. Já sama jsem někdy svou odpověď nikdy nenašla, ale časem a s přibývajícím věkem jsem ji našla. Někdo ale možná ne. Vzala jsem 8 otázek na které jsem Vám napsala odpovědi a třeba i Vám pomůžou s trápením a zodpoví všechny Vaše otázky. Krásně čtení :)Jak mám začít rutinu s péčí o pleť? 

Tuhle otázku si zkrátka pokládá každá mladá slečna, která by chtěla začít se svou skin care. Já sama jsem neměla nikoho kolem sebe, kdo by mi řekl co nebo jak mám dělat. Sama jsem musela přijít na to co mám dělat - takové samostudium. Dnes už je ale hodně webů, časopisů, ale i blogerek, které Vám Vám právě s tímto dokáží poradit. Já sama jsem zastánce držení skin care rutiny na minimum, zkrátka nepřehnat to s produkty. Někdy méně je více, no ne? Určitě ale zapojte do tohoto procesu odličovat, nějaký peeling či masku a krém. Potom časem můžete přidat nějaké tonikum nebo sérum. I když nenosíte makeup je dobré si pleť čistit od prachu a nečistot, které za den na pleť usednou.


V jakém pořadí si mám nanášet produkty? 

Jednou jsem četla, že produkty se mají nanášet podle textury. Nevím co je na tom pravdy nebo ne, ale sama vím, že každý si najde nějakou tu osobní cestu jak nanese produkty. Doteď třeba nikdo nechápe, jak já si na obličej můžu nanést krém a mezitím než se vsákne si udělám obočí. Zkrátka každý jsme na tom jinak, ale tak, jak by se to mělo dělat je podle textury. Takže nejdřív těžší krémy a potom tekuté produkty jako tonika a séra. Co se týče makeupu - každý se líčí jinak, ale jen pro zajímavost. 

Tip! Nanášíte nejdřív korektor nebo makeup? Já si vždy nanášela nejdřív makeup a korektor, ale potom jsem zjistila, že správně se má nanést korektor a potom makeup!


Kolikrát denně bych si měla umýt obličej?

Otázka na kterou každý chce odpověď. Správně byste si měli obličej opláchnout dvakrát denně. Nejlepší je ráno a večer. Pokud ale vaše pleť není mastná, můžete si pleť opláchnout jenom večer a potom použít vaši obvyklou skin care


Kdy mám zajít na dermatologii?

Obvykle se doporučuje navštívit dermatologa jednou ročně, aby se na Váš podíval a posoudil, jestli nemáte nějaké větší potíže, které se musí řešit. Abych řekla pravdu, já tam nebyla ani nepamatuji, takže tohle hodně zanedbávám, ale zatím jsem neměla nějaké problémy. Pokud si ale myslíte, že je něco špatně, určitě tam hned zajděte!


Mám si vymačkávat pupínky?

Ne. Všichni víme, že se to nesmí dělat, ale všichni to děláme. Vždy když tohle uděláte, tak způsobíte ještě větší škodu než by byla, kdybyste nechali pupínek zahojit se samotné. Také si můžete způsobit to, že vám zůstane na obličeji malá jizva, která potom bude bránit pórům v dýchání pleti a je větší možnost, že se vám tam znovu udělá pupínek.

Tip! Pokud potřebujete rychleji odstranit pupínek, zkuste namočit sáček zeleného čase a potom ho přiložit na obličej


Jde vyléčit akné?

Na akné bohužel léčba neexistuje. Je jasné, že se dá něco málo udělat antikoncepcí a možná dalšími věcmi, ale úplná léčba na to neexistuje. Zkrátka každý si tím musím projít, ale v dnešní době je už naprosto normální vyjít ven bez makeupu. Není třeba se stydět za to, že máte sem tam nějaký pupínek nebo zarudnutí.

Když se spálím na sluníčku znamená to, že dostanu rakovinu? 

Pokud se spálíte tak to hned neznamená, že dostanete rakovinu kůže, ale může to způsobit to, že se nějaké rakovinotvorné buňky probudí - není to ale vždy. Proto je důležité se chránit ochranným krémem. Jiná věc je pokud jdete do solárka, při tomhle umělém opalování šance na rakovinu vzrůstá až o 20%


Jaký je nejlepší opalovací krém na tělo, obličej a jak vysokým číslem bych se měl/a chránit? 

Normálně se dává, že nejlepší číslo pro opalovací krém je 30-50 SPF. Protože tyhle čísla Vás ochrání tak jak by měli a abyste se nespálili. Správně by vám měl na tělo stačit jeden 'panák' krému. Ale i tak si dávejte pozor, protože i s opalovacím krémem se může stát, že se spálíte. 


Doufám, že jste se zase přiučili něco nového nebo jste si zopakovali to, co už víte. Užívejte si zbytek léta! 

An :)

You May Also Like

4 komentářů

 1. Moc pěkný a poučný článek a věřím, že spoustě čtenářkám pomůže. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Taky doufám, že hodně pomůže! :)

   Vymazat
 2. Super nápad na článek. Myslím, že spoustě děvčatům pomůže.

  http://celbova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Instagram