Motivation Monday: Little Things

by - 7:32 odp.


Kdy jste naposledy řekli někomu, že ho máte rádi? Kdy jste naposledy někoho objali nebo někomu koupili něco jen tak bez udání důvodu, abyste mu udělali radost? Kdy jste naposledy se někoho zeptali jak se mají? Maličkosti znamenají nejvíce. 

Od doby co si já pamatuji tak vím, že jsem začala více být ráda za ty maličkosti, které jsem v životě mohla dostat. Udělalo mi třeba radost když za mnou do nemocnice došla kamarádka a donesla mi růži - musím říct, že jsem si připadala jak v amerických filmech. Udělalo mi radost, když jsem s kamarádkou mohla upéct sušenky a neskutečnou radost mi udělalo, když jsem po roce mohla vidět svou internet best friend a mohla jsem jí vběhnout do náruče - loučení bylo těžší. Jasně, komu by drahý dárek neudělal radost, ale nebudete se cítit lépe, když Vám dá někdo něco, co pro Vás bude více znamenat? Něco co Vám ho bude připomínat? Pamatuji si jak jsem jednou holkám z naší internet crew udělala kartičky - takové malé knížečky - kam jsem napsala, co pro mě znamenají. Mají je doteď, milují je a připomínají je jim mě. nebyl to dárek za tisíce, byly to obyčejné papíry, na kterých jsou napsané slova, který mají větší hodnotu než miliony korun. Lásku ani přátelství si za peníze nekoupíte.

Proto pokud si myslíte že děláte málo tak běžte a obejměte toho, koho máte rádi, kupte kytku své mamince a řekněte jí, že ji máte rádi. Zeptejte se někoho jak se mají a jestli jsou v pořádku. Moje mamka má kamaráda, se kterým se i já bavím, vždy si popovídáme, vždy se mě zeptá: "Are you okay?" ( pozn. au.: Je z Austrálie ) a když se naše konverzace blíží ke konci tak mi řekne: "Take care." I takové maličkosti dokáží člověka potěšit a zlepšit mu den. 

Tak jakou maličkost jste dnes udělali, abyste někomu zlepšili den? S láskou, An. :)

You May Also Like

13 komentářů

 1. Z maličkostí sa skladá celok :) Dnes som akurát tak rozosmiala človeka, ktorý mi dosť pomohol :) Ale to beriem len ako minimálne gesto oproti tomu :)
  With love Vii, http://with-love-vii.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I smích je krásná věc, která dokáže pomoci druhým :)

   Vymazat
 2. Máš krásný přehledný design blogu a máš fakt pěkný články :) Od teď jsem pravidelným čtenářem xd :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc! Doufám, že se ti tu bude líbit! :)

   Vymazat
 3. Souhlasím. Já se snažím aspoň jednou do měsíce koupit někomu jen tak kytku, chválím lidi, apod. A svět je hned o kus hezký.
  Jinak nádherný design :),

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květiny jsou vždy krásným gestem! A děkuji moc :)

   Vymazat
  2. Květiny jsou vždy krásným gestem! A děkuji moc :)

   Vymazat
 4. Maličkosti sú podľa mňa najviac :)

  OdpovědětVymazat
 5. Miluju maličkosti. Ať už ve vztahu nebo v přátelství. Zrovna včera jsem kamarádku ráno povzbudila, kvůli reparátu, který ji čekal a potom mi radostí brečela do telefonu, že je strašně ráda, že mě má. Často svým kamarádům a přítelovi vyvolávám naše společné fotky. Líbí se mi, jak jsou z nich překvapení a mají z nich radost:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem dneska kamarádku povzbuzovala, ale její reparát dopadl špatně. Každopádně ty vyvolané fotky musí být krásný dárek!:)

   Vymazat
 6. Naučit se být nesobecký a dělat druhým radost, dát jim maličkost v životě je neskutečně energií nabíjící. Skvělý článek..

  http://celbova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Včera som spojila dve moje kamarátky, ktoré chceli začať tancovať salsu, ale ani jedna nevedela, s kým, tak mi veľmi ďakovali a bolo cítiť aj neskôr keď sme sa stretli vidieť z ich tvárí, že sú šťastné a už sa na salsu tešia. Ja ju už tancujem. Všetko je vraj založené na maličkostiach a na detailoch.
  Bianka

  OdpovědětVymazat

Instagram