Motivation Monday: Travel

by - 12:06 odp.


Vždy jsem byla typ člověka který zkrátka miloval cestování. Dlouhé cesty v autobuse nebo v autě mi nějak nevadily a já si zkrátka užívala ten výhled. Do zahraničí jsem ale pořádně začala cestovat až teď, pokud nepočítam Slovensko. Nedávno jsem byla na čtyři dny v Německu, sama s kamarády bez rodičů. Cestování se pro mě stalo něco, co chci začlenit do mé budoucí profese. Chci cestovat. Ten kdo necestuje jakoby nežil. Copak lidé netouží po tom aby mohli poznat nové lidi, novou kulturu a najít nové zážitky? Projít místa kde jste ještě nebyli a nebojíte se, že se ztratíte, protože tak dokážete najít ty nejlepší uličky a zapadlé obchůdky. Zkrátka se nebojíte cestovat metrem v daném městě a neděláte ti potíže s tím, že nemáte internetové připojení 24/7.

Já sama jsem došla na to, že cestovat znamená se vzdělávat, protože kdo nás ve škole naučí jak se vyznat v cizím městě a co ještě víc jak si vůbec určité věci zařídit. Ve škole nás učí o věcech které najdeme v muzeu, ale co když se na ty věci nikdy nepodíváme tváří v tvář. Raději si nachystam kufr a vyrazím za novým dobrodružstvím. Nebyla jsem všude. Na světě je mnoho míst kam bych se chtěla podívat. Chci jet do Anglie, kam se podívám ted v listopadu, chci se podívat na krásné pláže v Sydney, chci se projít Perthem, Nový Rok chci být v New Yorku, chci se projít ulicemi Tokia, najít úžasné zákoutí na Californských plážích,  Chci se potápět na Bali a hodně dalších věcí! Chci cestovat, podívat se na místa kam se mi ani nikdy nesnilo. Cestování nás vzdělává. Dává nám vzpomínky na které budeme vzpomínat až budete sedět v houpacím křesle a dívat se na fotografie z vašich cest.

Dnešní možnosti cestování jsou nekonečné a žádné výmluvy u toho neexistují. Všechno je možné. Na cestování je nejlepší to, že ať už odejdete kamkoliv vždy tam necháte kousek svého srdce a jakmile se vrátíte, budete se cítí jako doma, najdete si přátelé na celý život a třeba příště jak někam pojedete tak vám poskytnou azyl a budete bydlet u nich. Uz budete vědět co máte udělat a kde co seženete. Stanete se zkrátka něčím, čím jste předtím nebyli. Něčím lepším. Cestovat a poznávat svět je to nejkrásnější co můžete udělat za svých mladých let. Běžte, zamluvte si hotel a letenku. Vydejte se na cestu snů, protože jakmile se usadíte, budete mít děti, tak už na cestování moc času mít nebudete. Nebojte se někam vyrazit. Běžte kam kam Vaše srdce tíhne a možná tam naleznete druhý domov.

S láskou, An. :-)

You May Also Like

6 komentářů

 1. Nádherný článek. :) Já jsem zatím nikde krom Řecka a Slovenska nebyla, ale hned jak si najdu brigádu, začnu šetřit a taky se snad někam podívám. Hrozně mě to táhne, sednout do letadla a přistát neznámo kde. :)
  A tobě přeji hodně štěstí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tohle bych taky chtěla někdy udělat, sbalit si věci, jít na letiště, koupit si random letenku a letět pryč! Takže just do it! .)

   Vymazat
 2. Nádherný článek. :) Já jsem zatím nikde krom Řecka a Slovenska nebyla, ale hned jak si najdu brigádu, začnu šetřit a taky se snad někam podívám. Hrozně mě to táhne, sednout do letadla a přistát neznámo kde. :)
  A tobě přeji hodně štěstí :)

  OdpovědětVymazat
 3. krásny článok, milujem cestovanie a snažím sa aj veľa cestovať :)
  Jane´s World

  OdpovědětVymazat
 4. Plne súhlasím s tým citátom :-) Bohužiaľ nie každý ma tú možnosť, aby mohol cestovať :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi jasné, že ne každý máme takové možnosti, ale s troškou snahy a vytrvalosti se dá zvládnout všechno! :)

   Vymazat

Instagram