Motivation Monday: You are

by - 4:10 odp.

Když jsem hledala téma, o kterém budu psát pro Motivation Monday, snažila jsem se najít něco, do čeho bych se zase mohla ponořit a dát tomu i kousek sebe - tak jak vždy dělám, nechci, aby články neměly hlavu a patu. Snažila jsem se najít něco, s čím bych se mohla soužít a dát nějaké osobní rady či názory. A když jsem projížděla Pinterest, našla jsem tohle. 
You are not designed for everyone to like you. 

Když mi bylo tak 14-15, procházela jsem si dost nepěkným obdobím, právě v té době, kdy se každý z nás snaží zapadnout do určité skupiny lidí, kdy se snažíme být 'cool'. Musím říct, že já jsem se snažila moc abych alespoň zapadla do nějaké skupiny lidí. Bohužel mé zájmy byly hodně jiné od spolužáků. Raději jsem páteční večer byla doma v posteli s knížkou než abych šla někam opíjet a abych potom mohla ve škole vyprávět kolik jsem toho vypila a kolik kluků mi padlo k nohám. Jasně, vadilo mi to, že jsem si nemohla s nikým ve třídě popovídat o nějaké zajímavé knížce nebo že jsem s někým nemohla sdílet své sny a nápady, které jsem házela do šuplíku. Nikdy jsem vlastně nezjistila z jakého důvodu jsem nezapadala a proč mě vlastně spolužáci neměli rádi. Ale vlastně mi to teď nějak nevadí. 

V životě se setkáme s někým, kdo nás nebude mít rád. Nemít někoho rád je dle mého názoru lidské a normální. Sama nemám ráda některé osoby, které jsou v mém životě. To, že je ale nemám ráda neznamená, že jim budu posílat výhružné zprávy nebo je nějak urážet. Nikdo z nás nebyl stvořený na to, aby nás všichni měli rádi. Vždy se najde někdo, kdo nás rád mít bude, ale i někdo takový, komu prostě nesednete a nebude vás mít rád. Někomu se nebudou líbit vaše vlasy, někomu se zase nemusí líbit váš styl oblékání, jiný zase nebude sdílet ty stejné názory, ale to je v pořádku. Každý je odlišný, všichni máme odlišné názory a všichni spadáme do jiné společenské skupiny. Takže pokud si myslíte, že Vás někdo nemá rád, tak za ním nechoďte a neptejte se ho proč. Nechte to být, buďte optimističtí - vždy se najde někdo, kdo Vás rád mít bude. 

Nedělejte si starosti s tím, když vás někdo nemá rád, jen se nad tím pousmějte a věřte, že tam venku je někdo, kdo Vás má rád.

S láskou, An. :)

You May Also Like

4 komentářů

 1. Pekný článok, súhlasím s tvojim názorom a zistila som, že odkedy mi prestalo záležať na tom či ma ľudia budú/nebudú mať radi je mi oveľa lepšie a som šťastnejšia :)
  www.danycuks.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak jsem to měla i já, jakmile mě to přestalo trápit hned mi bylo lépe :-)

   Vymazat
 2. Souhlasím. Vždycky jsem měla problém zapadnout a snažila jsem se být trochu jako ostatní, přesně, co píšeš. V tom období dospívání jsem byla jak slon v porcelánu. Ale ve finále si člověk uvědomí, že pokud respektujete sami sebe, bude vás respektovat i okolí a v tom momentě zapadnete i přes rozdílné zájmy, protože spousta lidí ocení originalitu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím rict, že i když lidi ocení originalitu tak být originální je v tomhle světě už těžké, když už všechno na světě bylo :-)

   Vymazat

Instagram