Hello England, It's good to be here.

by - 7:34 odp.


Už je to delší doba, co jsem se na blogu i sociálních sítích zmínila o tom, že na týden pojedu do Anglie. Kdo sleduje i FaceBookovou stránku, tak asi viděl, co jsem v Anglii viděla a zažívala. Pravidelně jsem se snažila přidávat několik fotek co se ten den stalo. Původně jsem chtěla napsat jenom jeden článek, ale s tím, co jsem celé dny zažívala a také, že jsem v Anglii byla týden, tak by článek byl dlouhý a hodně lidí by si ho ani nepřečetlo. Proto mé zážitky z Anglie budou rozděleny do několika článku, abyste pořád měli co číst. :)

 (Cestování bez nového alba mé oblíbené kapely jsem si zkrátka nedokázala představit - samozřejmě jsem hudbu poslouchala z mobilu, CD jsem si dovezla :))

 V Anglii jsem letos byla poprvé a ačkoliv se to zdá divné, protože Anglie je coby kamenem člověk dohodil, nikdy jsem neměla šanci se tam podívat a když už byla, něco do toho vlezlo, proto když jsem ze školy dostala tuhle nabídku, neváhala jsem, sáhla po ni a jela. Upřímně jsem ráda, že jsem se spolužáky vyrazila na tenhle týden do Anglie, i když moje schopnosti angličtiny to nijak neobohatilo - spíše jsem prožívala kulturní šoky a užívala si atmosféru Anglie a to, že tady vůbec jsem. Bohužel Vám nedokáži říct, co kolik stálo, kolik stály letenky nebo hotel a celkově doprava, to nám všechno hradila škola a tyhle informace se k nám vůbec nedostaly. 

RyanAir zná ale určitě každý, Irská letecká firma, která létá z Brna do Londýna každý den. My letěli právě s RyanAir a co jsem tak slyšela, všichni si chválí ceny a tak celkově. Asi všichni známe takový ten proces na letišti, kdy dojdete, projdete kontrolou, pasovou kontrolou a pak čekáte jenom na letadlo. Cesta letadlem byla vlastně super a krátká, asi jenom hodinku a 15 minut. V Londýně Vás už potom jenom čeká pasová kontrola a jste volní a můžete si dělat co chcete. z Londýna jsme se potom autobusem vydali do Ipswich, což je univerzitní městečko v Anglii.

 (Výhled z letadla na část Londýna)

A teď to bude vypadat, že jsem do Anglie letěla jenom kvůli jídlu, ale hah, nikdo by neodolal. Hlavně mé teď už oblíbené doritos, na které si asi brzy poletím s prázdným kufrem! Také jsem tedy vyzkoušela všude slavnou Ben & Jerry's zmrzlinu, která je šíleně sladká, ale návyková, u nás jsem ji nikde neviděla, ale pokud někdo ví, kde ji sehnat, tak mi určitě napište. No a sushi to nejde hkrátka nemilovat.Docela vtipná historka z Costa, kde jsme si šly na Gingerbread & cream latte a baristka na nás "I forgot you gingerbread to your gingerbread." Tak jsme tam stály a koukaly, že co? A slečna "Your gingerbread man to you gingerbread latte." A my že jó, jasně, ahá. Možná tady to nevyzní vtipně, ale v ten moment to bylo. 

Anglie je jedna ze zemí kam se určitě budu ráda vracet, protože mám na ni úžasné vzpomínky. Procestovala jsem malý kousek Anglie, poznala nové lidi, podívala se do nové země, ale to hlavní je, že jsem si to užila s kamarády, které mám fakt ráda. Snad se mi podaří se tam vrátit co nejdříve nebo se podívat někam jinam. Tohle je první článek ze série článků na mé zážitky z Anglie, dozvíte se jaké města jsem navštívila, kam do školy jsem chodila a všechno! Máte se ještě na co těšit! Uvidíme se u dalšího článku! An :)

You May Also Like

5 komentářů

 1. Krása :) Taktiež by som tam šla pozrieť :)

  OdpovědětVymazat
 2. My se školou jedeme do Anglie autobusem v pondělí :D Už se také moc těším, snad se mi tam taky bude líbit. :)
  Hezké fotky. :)
  DENYII

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Týjo, tak to nevím, jestli bych jela autobusem, to je na mě moc dlouho, já raději letadlo, ale určitě si to užij!! :)

   Vymazat