Quick and easy Christmas Cookies

by - 9:03 dop.


Jsem člověk, který naprosto miluje Vánoce a všchno co se kolem Vánoc týče, takže pečení vánočního cukroví u nás prostě nesmí chybě. Já jsem se tradičně na vánoční pečení vrhla jeden večer s mamkou kde jsme si připravily těsta a ještě toho stihly pár napéct. Proto jsem si řekla, že se s vámi letos podělím o nějaké recepty, které s mamkou doma děláme a které vy můžete vyzkoušet. Vybrala jsem jako první rychlý a jednoduchý recept, který klidně doma můžete zkusit i samy.

Na tenhle recept budeme potřebovat jenom tři ingredience, které má doma každý?

35 dkg mletého cukru 
25 dkg 100% tuku
28 dkg hladké mouky

Celkový postup při pečení je také zkrátka jednoduchý a dokáže ho každý, i když musím říct, že s tukem je trochu větší práce než třeba s normálním máslem - na to se občas hodí pomocná ruka, takže pokud doma máte nějakého toho zdatného chlapa, určitě si ho zavolejte na pomoc. Takže stačí když všechny tři ingredience dáte dohromady a uděláte z toho těsto a prakticky hned můžete cukroví sušit. 

Já jsem letos si v DM vyzvedla jejich nová vánoční vykrajovátka, které jsem sháněla už strašně dlouho a vím, že takové měli v albertu, ale než jsem si pro ně stihla přijít, všude už byla vybrodaná, takže jsem jsem je viděla v DM, musela jsem si je hned vzít a věřte nebo ne, jsou naprosto úžasná a já se do nich hned zamilovala. Pro tohle cukroví jsem tedy zvolila candy cane a takovou malou kytičku. 

Cukroví se potom dá do trouby usušit a abych řekla pravdu, já na tohle moc velký expert nejsem, proto troubu pohlídala mamča ale tohle je asi o tom, jak a kolik toho člověk má napečené, řekla bych, že pečeme tak na 175 stupních tak 10 minut než cukroví nevysušíme.


Doufám, že se Vám tenhle rychlý a jednoduchý recept líbil. Schválně mi napište do komentářů, jaké cukroví doma děláte vy a jestli máte něco neobyčejného, co třeba děláte jenom vy. Uvidíme se u dalšího článku, An. :)

You May Also Like

4 komentářů

 1. Keď už piecť, tak medovníčky :3 Najlepšie čo na vianociach je! Akurát škoda toho, že niekedy pečením stratia tvar. LIKE: Tešíš sa na postavičky ale roztopia sa a vyzerajú ako neforemné čudá -_- :D
  Dúfam, že slovíčkom čudo rozumieš a že tu nie je jazyková bariéra :D
  Chocolate Curl, http://chocolate-curl.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Medovníčky pečeme také, fotila jsem s tím, že sem dám potoj článek, ale to už asi nestihnu, i tak je miluju :D Nám se letos všechny postavičky docela povedly tak mám radost:D

   Vymazat
 2. Tak tie musia byť naozaj skvelé :-) A ako málo ingrediencií stači wow

  OdpovědětVymazat

Instagram