9 things I learned on Girls' Trip

by - 11:49 dop.


Jedno z mých předsevzetí minulého roku bylo začít více cestovat. Sama jsem vycestovala do dvou zemí - Německo a Anglie. Oba výlety byly plné zážitků, fotek a také zkušeností, které jsem posbírala. Letos hodlám znovu vycestovat do Berlína a snad i do Skotska. Uvidíme, co možnosti nabídnou, ale tady je 9 věcí, které jsem se naučila na holčičích výletech.


1. Nikdy nečekej na určitou osobu, která se zvedne a pojede s tebou na místo, na které ty jsi vždy chtěl/a jet.
Jedna věc, kterou jsem si po příjezdu z Berlína řekla, že už nikdy nebudu čekat na někoho s nějakým výletem. I když jsem tam jela s Ivetkou, původně jsme měly jet 4 a dvě z nás nejely. Dokážete taky pochopit, že takové plánování je docela důležité - vyřizování hotelu, cesta, jak všechno bude. Sama jsem v životě si nemyslela, že někdy se do Berlína podívám a že si tak tak užiji. Už teď vím, že jednou chci procestovat celý svět, když to půjde.Cestování jsem si zamilovala, ale teď vím, že když bych měla čekat na někoho, kdo by jel se mnou, také se může stát, že se tam nikdy nepodívám. Pravidlo číslo jedna u cestování se pro mě stalo Na nikoho nečekat a jet! 

2. Šanci chyť za pačesy a využij situaci!
Jak už jsem v jednom článku psala, když jste v zahraničí a Váš telefon funguje jenom na půl, musíte využívat z dané situace a občas musíte vyřešit věci po svém. I když jsem celou naši cestu do Berlína měla naplánovanou do posledního detailu, hned u příjezdu jsme se zasmály, když jsem asi hodinu hledaly, kde si máme koupit pasy na městskou dopravu a kudy se vlastně dostaneme do metra. A musím říct, že tohle je jeden ze zážitků, na které budu vždy s úsměvem vzpomínat. A musím říct, že jsem se cítila dobře, když jsem u sebe měla jenom malou mapku města a metra a nemusela jsem se spoléhat na Google Maps.

3. Buď pozitivní, i když se věci nevyvíjejí  podle plánu.
Poslední den v Berlíně jsme se s Ivetkou rozhodly, že si zajdeme do jednoho muzea. Nestydím se, že jsme se při cestě zase ztratily a nemohly najít cestu k muzejnímu ostrovu, ale místo toho jsme našly úžasný tumblr obchod s tím nejlepším Frozen Yoghurt, který jsem kdy měla. A i když se mi spustila krev z nosu uprostřed muzejního ostrovu a já nevěděla co mám dělat v první moment a v druhý moment se ptám kde jsou nejbližší záchody, tak i teď vím, že milé babičky na ulici mi dokážou pomoct a nechají mě předběhnout je. A kdybych mohla tak ještě jednou poděkuji milé paní, která mi bez žádosti dala celý balíček kapesníků. I když tohle nebylo v plánu, teď na to vzpomínám s úsměvem a vím, že kamaráda poznáš v nouzi.

4. Jsi ta nejdůležitější věc ve tvém životě!
Starání se o sama sebe by měla být priorita každého z nás. A když tohle uděláme, všechno jakoby najednou dávalo v životě smysl. A když už jsi se postarala o sebe - můžeš pomoct i jiným lidem. Je to jako v letadle, když ti letuška řekne, abyste si kyslíkovou masku dali nejdřív vy a až potom pomáhali ostatním.

5. Život je jenom jedno velké YOLO. 
I když to zní opravdu strašně, že jsem zrovna použila výraz YOLO, ale nic jiného, co by tohle dokázalo vyjádřit. Život máme jenom jeden a já si za pár let nechci říkat, že jsem tenkrát měla udělat to a to. Je to pravda, žijeme jenom jednou a tím pádem z toho musíme vytěžit co nejvíce. Dopřejte si ještě jednu sklenici vína, další misku těstovin nebo další kousek vaší oblíbené Pizzy.

6. Život je krátký na to, abyste měli kolem sebe negativní lidi. 
Sama jsem člověk, který se nerad otvírá lidem, které moc dlouho neznám a ačkoliv Ivetku znám už nějaký ten rok, nevěděla jsem, jaký s ní bude tenhle výlet. A i když ona málem nestihla autobus z Brna a i když jsme málem nestihly autobus v Praze, pořád jsme se smály a já jsem byla vděčná za to, že jsem sebou měla parťáka, na kterého jsem se mohla spolehnout. Obklopit se pozitivními lidmi byla jedna věc, kterou jsem v životě chtěla udělat. Obklopte se pozitivními lidmi a věcmi a ty negativní nechejte v minulosti, jako třeba toho kluka, který nepochopil, jak moc úžasní jste!

7. Máš více štěstí než si myslíš. 
Jet na dovolenou samotné je super, ale jet na dovolenou s někým je jako výhra v loterii. Ten dotyčný ti zkrátka připomene jak úžasný tahle dovolená bude, připomene ti, že ty jsi úžasný/á, máš úžasné přátelé a ještě úžasnější vzpomínky a také to, že jsi mohla zkusit takové věci. Věřte mi, že jste na hodně lepším místě, než kde jste mohli být.

8. Jediná věc, jaký tvůj život musí být je, že musí být nezapomenutelný!
Jedna z mála věcí, které chci opravdu dosáhnout je to, že chci mít nezapomenutelný život. Chci vyprávět jak jsem se ztratila v Berlíně, jak jsem studovala v Anglii na univerzitě, jaké lidi jsem potkala. A i kdybych měla si udělat seznam toho, co chci na každé dovolené udělat, jak to splním. Chci prozkoumat zákoutí měst a i kdyby to měla znamenat, že budu cestovat přes celý svět anebo pojedu jenom hodinu od mého bydliště do města, kde jsem nikdy nebyla.

9. Buď otevřený novým věcem, říkej ANO.
Občas se mi stává, že se zaseknu na místě a nejsem schopná vylézt ze své comfort zone, ale top je právě ta super věc na cestování s někým. Ať už to znamená zkoušet nová jídla, zkoušet jiný typ dopravy po městě. Stačí říct ano na věci a svět vám přinese tolik nových dobrodružství, o kterých jste dřív mohli snít. 

 Doufám, že se Vám článek líbil a také začnete více cestovat a říkat Ano na více věcí. Napište mi do komentářů jaká je vaše vysněná destinace a proč. Moje je například Dubai, LA, Sydney nebo Tokyo. Uvidíme se u dalšího článku, An. :).

You May Also Like

6 komentářů

 1. V Berlíně jsem byla už 3x a rozhodně nekončím, je to město, které prostě žije a mně se tam strašně líbilo. Určitě se tam také vrať, litovat nebudeš, i po čtvrté až tam pojedu, bude stále něco, co jsem předtím neviděla, něco nového k objevení :)
  Kracmarovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Berlín pro mě bude mít navždy už speciální místo v mém srdci a jak jsem psala, v červnu se tam vracím na týden, takže se těším. :)

   Vymazat
 2. Noazaj super článok :) taktiež by som niekedy chcela ísť na road trip a tento rok chystám s kamarátkami aspoň taký maličký po Slovensku... :) Typy sú super, dokonca sa všetkými riadim.. a hlavné je hovoriť na všetko áno, aj keď ti niekto navrhuje skok z mosta. Na taký zážitok sa jednoducho nezabúda! :) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I cesta po Slovensku se počítá! Slovensko je podle mého názoru strašně krásná země a já se tam ráda vracím, hlavně do Tater! Upřímně, já si jednou plánuji skočit z letadla, na takové věci se opravdu nikdy nezapomene. :)

   Vymazat
 3. Veľmi pekný post. Mať rád sám seba je niečo, čo nás možno ako malé detičky neučili, ale je to strašne dôležité, tiež som často predsúvala požiadavky iných pred svoje vlastné a nebola som šťastná, už sa to snažím nerobiť. Negativistou som v minulom roku vyčlenila v značnej miere, niektorí odišli bez môjho pričinenia, s inými som proste obmedzila kontakt a je to tak pre mňa najlepšie. A treba riskovať, ja som si dokonca nikdy nevedela predstaviť, že si pozvem chlapa na rande, mala som v sebe blok, ale už ma to netrápi, nie všetci chlapi sú rovnakí, niektorých treba postrčiť a niektorým to treba povedať narovinu.
  Bianka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za pěkný komentář, naučit se mít ráda samu sebe mi trvalo asi 3 roky a stále na tom pracuji, ještě nejsem tam,kde bych chtěla být, ale jsem skoro v cíli. Jsem ráda, že máme stejný názor na věci, risk je zisk, i když jednou nabiješ nebo pozbiješ, pořád je to úžasná zkušenost do života a i to se cení. :)

   Vymazat