Why Do I Travel?

by - 7:15 odp.


Proč ráda cestuji? To je otázka, se kterou se poměrně často setkávám. Občas na ni ale nedokáži odpovědět. Asi je slušné na začátek říct, že každý cestuje z jiného důvodu. Někdo rád cestuje za památkami, někdo zase za dobrým jídlem nebo cestovat za cílem vyfotit nádherné fotografie anebo navštívit různé pláže světa. Já jsem za to, že vlastně nepotřebuji nějaký pevný důvod cestovat. 


Takže, proč vlastně ráda cestuji? 

Když jsem tuhle otázku řešila poprvé, vlastně jsem ani nevěděla jak odpovědět. Dříve jsem jenom snila o tom, že budu cestovat, že vyzkouším všechny jídla a podívám se na místa, o kterých jsem jenom kdy snila. Já jsem začala pořádně cestovat minulý rok. Věřte nebo ne, první takový důvod mé první samotné cesty jako už ten skorodospělák, byl koncert. Tak dlouho jsem prosila mamku aby mě ve svých 17ti pustila s kamarádkou do Berlína na 4 dny. Pokaždé se mi dostalo odpovědi ne, ale jakmile to mamka vzdala a řekla mi: "Když si an to našetříš, klidně." Doteď si pamatuji, jak ona si myslela, že si na to nenašetřím, ale za půl roku jsem byla schopná našetřit na cestu, hotel a i to, abych 4 dny dokázala vyžít v Berlíně a dovezla i něco domů zpátky. Tyhle čtyři dny v Berlíně byly jedny z nejlepších dnů, které jsem kdy mohla zažít a řeknu Vám, že Berlín se tak stal jednou z nejoblíbenějších destinací mého srdce. Má druhá větší destinace byla minulý rok Anglie. Ach moje vysněná Anglie, do které jsem se chtěla podívat již několik let, ale nikdy jsem se k tomu nedokopala. Najednou jsem se nedivila a seděla jsem v letadle směrem Londýn! Věřte nebo ne, snad nikdy nezapomenu na ten moment, kdy jsem vysedla z letadla a řekla jsem si: "Ahoj Londýne, jsem tady!" Za týden jsem stihla procestovat malou část Anglie a poznala ty nejlepší lidi. A právě díky tomuto jsem si uvědomila proč vlastně tak ráda cestuji. 

Cestuji kvůli lidem. 

Ačkoliv to zní bláznivě, ale tohle mě donutilo přemýšlet nad tím, proč vlastně ráda cestuji. Ano, miluji nacestování dobré jídlo, krásné momenty, fotky nebo suvenýry, ale to nejcennější pro mě je si udělat přátelé a mít důvod se do dané destinace vrátit. Jak ji jsem zmiňovala Berlín. Minulý rok jsem se tam seznámila s úžasnou holčinou, jmenuje se Vanessa a máme spolu ty nejlepší zážitky. Od té doby jsme spolu neustále v kontaktu a já v červnu letím zase do Berlína, tentokrát na týden a dokonce budu bydlet u ní a užiju si pořádný život v Berlíně. V Anglii jsem zase poznala neuvěřitelné lidi na místní univerzitě v Ipswich a jejich příběhy jsou tak úžasné a díky nic jsem si Ipswich zamilovala tak moc, že bych si dokázala představit tam žít. Lidé, které potkám jsou pro mě víc než jenom razítka v pasu nebo fotky, na které se za 10 let podívám. Tito lidé se mnou sdílejí jejich zajímavosti o jejich kultuře, jejich zemi, naučí mě jejich rodnou řeč, tradice a zvyky, doporučí mi ty nejlepší jídla. Díky nic jsem si rozšířila obzory a uvědomila jsem si, že naše zvyky a tradice nejsou jediné správné. Nikdy nezapomenu na Sally a její historku o Halloweenu a fotky jejích vnoučat jak šli koledovat. Tito lidé obohatili můj život o tolik, že jim nikdy nebudu schopná poděkovat.

(Berlin 2015)

Ráda bych cestovala víc. Letos se vracím zpátky do Berlína a pokud to výjde chtěla bych vycestovat ještě někam jinam. Táhne mě Amsterdam, Verona či Vatikán. Uvidím kam mě mé myšlenky zavedou letos a jaké vzpomínky si vytvořím a hlavně co za lidi potkám. A ačkoliv jsem stydlivý člověk, chci poznávat lidi a chci si s nimi udržet kontakt. 

A co Vy? Proč vlastně vy rádi cestujete?

You May Also Like

1 komentářů

  1. Ja milujem cestovanie, ale zatiaľ som sama nikde nebola, čo chcem zmeniť, chcela by som si urobiť výlet niekde do zahraničia možno aj kvôli práci úplne sama :)

    OdpovědětVymazat

Instagram