5 Ways For Cheap Travelling

by - 7:16 odp.


Cestování je věc, kterou naprosto miluji a je to něco, co chci dělat i nadále. Jedna z věcí ale na kterou se hodně lidí vymlouvá je to, že nemají finance na to, aby mohli vycestovat z republiky. Já vám teď představím několik užitečných rad jak cestovat levně. 


1. Akční letenky. 

Sama jsem si zkusila jaké to je jet 8 hodin do Berlína v autobuse  potom jsem si řekla, že už nikdy nepojedu tak dlouhou cestu autobusem a můj zadek mi určitě poděkuje. Mám ráda své pohodlí a pokud se můžu rozhodnout, jestli pojedu 8 hodin v autobuse nebo jestli poletím hodinu letadlem, rozhodně zvolím letadlo. Letenky občas bývají drahé, ale najdou se i takové, které jsou levné a cenově přijatelné. Pokud hledáte tedy levné letenky doporučím vám nějaké stránky, kde se dají najít opravdu levné lety a přes které hledám i já. Jednou ze stránek, která mi byla doporučena je lowcosty.cz nebo honzoviletenky.cz obě stránky jsou super a třeba najít letenku do New Yorku za 1700 tam i zpět? Vysněný sen. Sama co jsem ale našla stránku je azair.cz Tahle stránka je dle mého názoru nelepší a našla jsem si tam letenku do Berlína z Bratislavi za 1200kč, což je levnější než když jsem tehdy jela autobusem. Sama doporučím ale při hledání letenek hledat v anonymním okně. Při opakovaném hledání letenek ceny záhadou rostou - nejlepší ceny pro koupení letenek je úterý a středa, v těchto dnech bývají ceny nejlevnější. 


2.  Levné ubytování

Jedna z dalších věcí je ta, že většinou se lidem nechce utrácet moc za ubytování. A pokud nemáte v dané destinace známé, kteří vám nabídnou ubytování na pár nocí, tak stránka Booking.com je dle mého názoru nejlepší. Já sama jsem nám tam minulý rok našla ubytování a musím říct, že jsem lepší ubytování nemohla njít. Booking.com vám dá velkou nabídku všech hotelů a hostelů ve vaší destinaci. Potom si můžete jenom volit kolik chcete za ubytování utratit a také podmínky chcete, aby vaše ubytování mělo. Já třeba hledala podle toho jak blízko hostel byl u O2 arény, kde jsme šly na koncert, protože jít pozdě večer z arény přes půlku města se mi nechtělo a bála jsem se. Tehdy jsem ale nevěděla, že jsem dva dny předtím v 11 večer chodila v centru Berlína jak se mi zachtělo. Náš hostel byl tak 8 minut od arény a za tři noci jsme každá zaplatily přibližně 1400 kč. Což dle mého názoru je srozumitelná cena, když si vezmete, že jsme byly v centru města. 

3. Více hlav, víc ví i víc ušetří. 

Občas to tak bývá a určitě víte, že když cestujete s někým, tak suma bývá o něco nižší. Tak to funguje i u nás s vlaky - koupíte si skupinovou jízdenku a muala - levnější ceny. Takže pokud cestujete ve dvou berte všechny letenky a ubytování jako skupinu. Více ušetříte! A pokud vlastníte i nějakou studentskou kartu - např. Isic - berte ho s sebou! Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.

4. Informuj se

Sama když někam jedu tak se snažím zjistit si co nejvíce informací o dané destinaci abych nebyla za úplného blbe a nepřijela a nevěděla nic. Minulý rok, abych mamce ukázala, že jsem prakticky už dospělá a dokáži si všechno zjistit a o sebe se postarat, tak jsem před odjezdem jí ukázala celý plán toho, co budeme dělat, kolik nás to bude stát, metro, ubytování - no zkrátka všechno do posledního detailu. A musím vám říct, že lépe jsem neudělala. Proto když jedete do dané destinace zjistěte si informace jako např. ceny hromadné dopravy - jak vás to výjde levněji apod. (Většina metropolí nabízí cenově výhodné jízdenky neboli "karty" které se zakoupíte za cenu, dostanete i mapu a po celou dobu pobytu jezdíte na danou kartu. V Berlíně nás tahle karta vyšla levněji než si každý den kupovat celodenní jízdenku. Je lepší se informovat, než být bezradný.


5. Líná huba, holé neštěstí

Když se nezeptáte budete jednoduše v háji. Máte nějaké kamarády, kteří do vaší destinace už jednou vycestovali? Super! Zeptejte se jich na užitečné rady! Oni už tam byli a ví jak to chodí, dají vám užitečné rady a třeba ví na koho se tam obrátit. Věřte mi, není nic lepšího, než být v plánování o krok napřed a mít nějaké informace od někoho, kdo už tam byl. 

Pokud se Vám tyhle malé informace hodí tak Vám přeji úspěšné cestování. Dejte mi vědět do komentářů jaká je vaše vysněná destinace a uvidíme se u dalšího článku, An. :)

You May Also Like

9 komentářů

 1. Super článek, ale ta cena u NY ti asi trošku ujela ne? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdá se to šílené, ale opravdu jsem našla letenku za 1,7k do New Yorku zpáteční, když člověk hledá, tak najde :)

   Vymazat
  2. Tak v tom případě je to úžasné! :)

   Vymazat
 2. Tak nejvíc mě potěšily ty tipy na to, kde hledat letenky - sama se chystám o prázdninách poprvé letět, a tak si už zjišťuju různé stránky. Ale ta čtyřka - to jsem celá já, já jsem schopná si všechno zjišťovat klidně víc jak půl roku dopředu, všechno si zapisovat a sepisovat, prostě to mám v sobě :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem pomohla a hodně štěstí s hledáním letenek! :)A.

   Vymazat
 3. Veľmi pekný článok :) určite sa ním nechám inšpirovať

  Čo je dobré to musím mať aktuálne aj s extra mega GIVEAWAY

  OdpovědětVymazat
 4. Veľmi prínosný článok! Určite niektoré tvoje tipy pri cestovaní využijem :)

  OdpovědětVymazat
 5. Určitě si vezmu z těchto tipů nějakou inspiraci do budoucna. :) Super článek!
  Sofi♥

  OdpovědětVymazat