Finding Your Place: Tips For New Bloggers

by - 8:44 odp.


Musím říct, že už několikrát se mi stalo, ať už na facebooku nebo, že mi do emailu přišla zpráva, že se mě dotyčný ptal na to, jaké jsou mé rady pro začínající blogery nebo jestli bych se nemohla podívat na jejich blog a poradit. A věřte mi, že já vždy ráda poradím. Proto jsem sepsala několik rad, které bych já uvítala, když jsem začínala s blogováním. 

Asi bych na začátek měla říct, že nejsem, tak jak se říká, jedna z těch "populárních" blogerek, o které by se všude psalo. Mám svůj svět a bloguji tak, jak bloguji chci a zkrátka dělám to, co mě baví. 

1. Najdi si místo
Asi první věc, nad kterou jsem já přemýšlela, když jsem si zakládala svůj první blog bylo to, o čem budu psát. A jak už jsem několikrát říkala, svůj první blog jsem vedla jako takový internetový deníček, kde jsem psala, co se mi za ten den stalo. Postupem času, kdy jsem začala mít ráda jiné věci, jsem si zakládala jiné blogy, protože tenkrát se na blog.cz nedalo změnit jméno blogu (mám tušení, že ani pořád nedá) Psala jsem o celebritách, které jsem měla ráda, začala jsem se více zajímat o grafiku a abych pravdu řekla, všechny tyhle blogy ještě existují. Později s narůstajícím věkem jsem se začala zajímat i o jiné věci a tak vznikl blog Immensity, který jsem měla řádku let a tam jsem se vlastně všechno naučila. Později jsem přešla na blogspot, kde bloguji tak, jak bloguji už nějaký ten rok. Zajímám se o Beauty, LifeStyle, travelling atd. A právě tyhle věci jsou nejtěžší se u blogu zajímat. Nechci Vás nějak odstrašovat, ale prosadit se je opravdu těžké. Pořád si ale myslím, že jsou tady věci, ve kterých se dá prosadit, stačí si jenom najít to své správné místo. 

2. Vymysli chytlavé jméno blogu
Při blogování tohle byla nejhorší věc, se kterou jsem se potýkala. Vymyslet jméno není tak úplně jednoduché. Nynější blog nese mé jméno, protože je to poněkud jednoduché na zapamatování a upřímně, název mého blogu nesou i názvy dalších sociálních sítí, takže stejné jméno mám i na facebooku, twitteru nebo instagramu. Jde hlavně o to, aby název byl jednoduchý, chytlavý a člověk si ho zapamatoval. Například. Nars, NYX, NYC, atd. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.

3. Platforma a Vzhled
Když už jsme u té jednoduchosti, tak je také potřeba zmínit platformu a vhled. Co se týče platform, na kterých můžete založit blog, tak já sama jsem začínala na blog.cz. Myslím, že tohle je super platforma pro začínající blogery, kteří blogování chtějí jen tak okoukat a potom se rozhodnout, kde svůj blog vybudovat poctivěji. Já na blog.cz strávila několik krásných let, ale musím říct, že blogspot mi dává více možností, které pomůžou k rozvoji mého blogu - ať už to, že blog je propojený s google, mám možnost vlastní domény nebo možnosti s designem blogu. Samozřejmě neříkám, že musíte jít přímo na blogspot. Je zde několik platforem, které můžete vyzkoušet např. Wordpress, který znám jen tak okrajově. Pokud se rozhodněte o platformě, tak je hodně důležitý vzhled a tady dle mého názoru zase platí pravidlo - V jednoduchosti je krása a méně je někdy více. Z toho důvodu i můj blog je minimalistický. Zkrátka se snažte blog držet nějakým způsobem pod kontrolou. 

4. Nevzdávej se
Blogování je dřina. Vezme ti to spoustu volného času, peněz a hodin strávených za počítačem, kdy musím nafotit fotky, upravit fotky, napsat článek, editovat článek, přidat fotky, postnout atd. atd. Mnoho lidí někdy nevidí, co všechno za blogováním je. Už několikrát se mi stalo, že se mě někdo zeptal, co vlastně blogování je, že je to stejné, jako psaní do novin nebo psaní statusků na facebook. Opravdu ne. Za blogováním je hodně práce, kterou normální člověk nevidí. Ano, je to dřina, bere to čas, ale pokud to myslíte vážně a je to vaše radost, proč to vzdávat. Ano. Začátek blogování vždy bude těžký a vy to několikrát budete chtít vzdát, ale stačí vytrvat a to dobré příjde. 5. Pamatuj, blog je jenom blog. 
Sama si někdy musím říkat, že blog je jenom blog a není to moje práce. Blog by se pro mě stal prací v tom momentě, když by mi někdo za to platil, ale on neplatí a proto, je to stále jenom blog. Hodně lidí si myslí, že blogeři mají jenom blog a neustále sedí za počítačem a píšou. Bohužel, pravda je taková, že jsme jenom lidé a i my občas potřebujeme dovolenou nebo vynechat pár dní od blogování. Například já jsem teď měla chřipku a do toho boreliózu, a i když jsem byla doma a měla jsem možnost psát, tak jsem raději se zachumlala do peřin a nic nedělala. Blog je zkrátka jenom blog - není to něco, co musíte dělat z Vaší povinnosti, o tom by blogování nemělo být. 

6. Nedělej to pro peníze
Hodně často slýchávám, že blogeři blogují jenom pro peníze. Musím Vás teda zklamat. Já třeba placeno za blog nedostávám, nikdo není můj šéf a nikdo mi nevyplácí výplatu za to, že jsem napsala tolik a tolik článků. Ne. Pokud si začínající blogeři myslí, že zbohatnou, tak to jsou na omylu a toho blogování můžou opravdu nechat. Blogování jsem v životě nedělala pro peníze a ani pro peníze nedělám. Vždy to pro měl byl takový únik od reality a pořád to tak je. Jsem ráda, že můžu dělat něco, co mě baví a do budoucna z toho vytvořit něco většího. Každý bloger by si měl uvědomit proč vlastně chce blogovat a jestli ho jeho práce baví. Věřte mi, hodně to jde poznat.

Máte ještě nějakou radu pro začínající blogery o které jsem se nezmínila, ale stojí za to? Dejte vědět do komentářů, podělte se o svoje rady s ostatníma. Doufám, že se máte pěkně a užíváte si jarní dny, uvidíme se u dalšího článku, An. :)

You May Also Like

7 komentářů

 1. Moc pěkně napsané :-) a ve většině s tebou musím souhlasit. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Super článek! Taky souhlasím! Moc pěkně si to sepsala.
  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat
 3. Super článek, pamatuju si na svoje začátky a je super jak se člověk umí vyhrabat. Jinak určitě s tebou musím ve všem souhlasit :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Nicolle, začátky byly vždy drsné, ale teď to blogování všechny milujeme! :)

   Vymazat
 4. PEkný článok :) Vyjadrila si všetko, čo k blogovaniu patrí :)
  Vii, http://with-love-vii.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Verr, moc děkuji za komentář, jsem ráda, že se článek líbí :)

   Vymazat

Instagram