Můj první Prague Pride

by - 6:15 odp.


Nejteplejší a nejbarevnější den v celém roce. To je Prague Pride. V posledním měsíci jsem se rozhodovala, jestli se mám na tuhle akci vydat a podpořit nejen tak mé přátelé, kteří jsou homosexuální, a celkově podpořit práva na LGBT komunitu. Zkrátka v životě se má všechno zkusit a tak jsem se v sobotu 13. srpna vydala na tří hodinovou cestu do Prahy.

Jelikož se jednalo o můj první Pride Pochod, tak jsem moc netušila jak všechno bude probíhat a co mám od toho čekat. V Praze jsem se sešla s kamarády a společně jsme se vydali na Václavské náměstí, kde všechno v jednu hodinu odpoledne mělo vypuknout. Už od dvanácté hodiny se na náměstí scházeli lidé různých národností a barvy pleti. Samozřejmě nechyběly stánky kde jste si mohli zakoupit vlajky na pochod. Ani já jsem neodolala!

(Rty: Freedom. Sky Walker)

Samotný pochod potom začal v jednu hodinu, kdy jsme obešli Václavské náměstí a vydali jsme se na Letňany. Hudba, konfety, tanec, zábava a skvělí lidé! Takhle bych shrnula mou zkušenost z Pride Pochodu. Nemůžu nic vytknout. Nevěděla jsem co mám očekávat, ale rozhodně jsem se bavila. Z jedné strany se střílí konfety, z vozu se do davu hází balíčky sladkostí ve tvaru srdíček. Všude je přátelská atmosféra, posílají se vzdušné polibky a to hlavní - nikdo nikoho nesoudí! Ať už tam dojdete v civilním oblečení nebo jako jednorožci, víly či kostým ala karnevaly z Riu - vše je vítáno! Na Pride je možné všechno!

Osobně jsem si Pride moc užila. Jít Prahou s úžasnou komunitou lidí je naprosto neskutečné. Lidé jásají a přihlížející si Vás fotí a točí. Zážitek je to jak pro ty, kteří se k pochodu přidají, tak i pro ty, kteří se jenom dívají. Pokud jste někdy přemýšleli o tom, že byste na Pride zašli, tak určitě neváhejte a běžte! Všichni jsme lidé a měli bychom mít stejná práva, tak proč nebojovat i za tyhle?

Užívejte si krásné letní dny a uvidíme se u dalšího článku, An! :)

#LoveWins

You May Also Like

6 komentářů

 1. Tak to je paráda :) taky bych to někdy chtěla zažít :) určitě to muselo být super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super to bylo, třeba příští rok se taky podíváš na pride :)

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Vypadá to moc pěkně! A souhlasím s Janet, ta atmosféra z fotek opravdu sálá :). Nechápu, jak někdo může mít předsudky vůči komukoli. Každý je přece člověk. To znamená, že ten někdo má předsudky vůči svému druhu - tudíž vůči sobě? Co to má za logiku?
  V přírodě jsem tedy ještě nezaznamenala, že by lev měl předsudky vůči druhému lvu... To jen lidé. A je mi z toho upřímně smutno :(.

  http://gingerjannie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mám na tohle podobný názor a tím, že mám několik kamarádů homosexuálních tak mě to vadí ještě víc. Jsem ale ráda, že se článek líbí! :)

   Vymazat