Z brunety na blond!

by - 7:00 odp.


Vždy jsem byla vyhrazená na mé vlasy a vždy jsem tak nějak je měla dlouhé, až tedy na pátou třídu, kdy mě mamka se donutila ostříhat na podkovu a já vypadala zkrátka jako blbec. Od té doby jsem se nestříhala, ale zase jsem si vlasy začala barvit. Přes modrou, zelenou, zrzavou, červenou zpátky na mou přírodní barvu a potom na blond! Jak jsem si doma sama obarvila vlasy na blond najdete v článku!


U mě se všechno stalo jen tak ze dne na den. Jeden den jsem se z dlouhých vlasů ostříhala na délku po ramena a konečky vlasů jsem si odbarvila tak, abych měla ombre. Ombre jsem si dělala už několikrát a věděla jsem, jak si ho zkrátka udělat, ale to už určitě všichni známe. Já se ale po čase jsem se rozhodla, že bych chtěla něco bláznivějšího no a tak jsem se rozhodla, že bych chtěla fialové vlasy. Teď si asi říkáte: "Fialové vlasy? Vždyť jsi blond, ne?" Ano, jsem blond, ale co se stalo si přečtěte dál.

Zkrátka jsem si domů koupila dva odbarvovače značky Syos, které podle všeho byly novinkou a buďme upřímní, která blond barva vám z tmavých vlasů udělá krásné blond vlasy. Syos má tyhle odbarvovače dva, jeden, který vám z tmavých vlasů udělá takové tmavší blond ( level 9 - 13 - 0) a potom ještě jednu, která z tmavé blond udělá tu krásnou blond (13-5). Já, jelikož jsem chtěla fialovou barvu, tak jsem se dívala na internetu po nějakých pastelových barvách a právě na Notino.cz  jsem našla barvy od Schwarzkopf Igora Royal, které měly krásné pastelové barvy a já se těšila, že mé vlasy budou mít krásnou fialkovou barvu.Co jsem udělala jako první je, že jsem si vlasy odbarvila nejsilnějším odbarvovačem, který jsem si koupila. Odbarvovač jsem na vlasech nechala zhruba 35 minut a stále jsem kontrolovala, aby se mi vlasy nespálily anebo aby se mi nestalo něco horšího. Jediná věc která se dělá jinak než u normálního barvení je ta, že vlasy odbarvujte od konečků, aby se vám nestalo, že když byste odbarvovaly od kořínků, tak aby vlasy u kořínky neměly jinou barvu než ty u konečků, věřte mi, viděla jsem hodně takových případů. Je hodné důležité, abyste barvu měly opravdu všude! Když jsem si opláchla vlasy šampónem je důležité použít péči na vlasy, která je v případě odbarvování důležitá, aby vlasy měly nějakou výživu. Vlasy jsem nechala asi půl hodiny v ručníku a potom vyfénovala. Podle toho, jakou jsem měla barvu jsem se rozhodla, že ještě jedno odbarvení budou potřebovat a tak jsem vzala druhou barvu a pokračovala tím stejným systémem jako u prvního. Odbarvovač jsem zase nechala cca. 35 minut působit a potom umyla šampónem a použila péči. Vlasy jsem nechala uschnout a potom jsem se vrhla na poslední, teď už, barvení. Já jsem si vybrala 2 odstíny, a to: Pastel Magenta, která na obrázku krásná pastelová růžová a Pastel Levander, která byla opravdu nádherná levandulová. Já jsem měla v plánu tyhle dvě barvy smíchat dohromady. Tak jsem si sedla zpátky před zrcadlo no a začala jsem barvit. Tentokrát jsem začala u kořínků a klasicky pokračovala ke konečkům. Barva na první pohled vypadala super a já na 35 minut usedla k počítači a čekala. Potom jsem klasicky šla barvu umýt a použila jsem ještě fialový šampón od Loreal, který podle recenzí to je nejlepší šampón, ale na plnou recenzi si ještě počkáte. Zkrátka mé vlasy nebyly fialové. Nevím co se stalo, ale místo fialové se stalo to, že místo žlutých odstínů v blond mám platinovou blond se stříbrným odleskem, jestli se to dá tak říct. Zkrátka mé vlasy nejsou fialové, ale blond. Kdo říká, že odbarvování vám nezničí vlasy tak kecají, ať už odbarvování nebo barvení vám vlasy nějakým způsobem zničí. Takhle jsem ale já přišla k blond vlasům. Celkově mi to zabralo tak 6 hodin se vším odbarvováním, sušením a barvením.

(Vlasy před stříháním - nechávala jsem si odrůstat červenou barvu)

(Po stříhání a lehké ombre)

(Finální blond!)

Po několika dnech jsem vlastně došla na to, že ta blond se mi líbí a dokonce i sluší. Vždy jsem si myslela, že mi blond slušet nebude, ale nakonec jsem s ní tak moc spokojená, že u ní ještě dlouho zůstanu. A kdo ví, co mě napadne příště.

Doufám, že tenhle článek bude někomu užitečný když se bude chtít odbarvit na blond. Abych řekla pravdu, tak mé vlasy nejsou tak zničené, ale jsou strašně suché, takže balzámy a masky na vlasy jsou teď prioritou!

Napište mi do komentářů jaká je Vaše vysněná barva vlasů anebo jestli jste spokojení s tou, jakou máte. Doufám, že se Vám článek líbil a uvidíme se u dalšího, A. :)

You May Also Like

6 komentářů

 1. Sluší ti to! :) Já už s odbarvováním raději neriskuji, musela jsem si takhle před lety bok hlavy vyholit, protože ty vlasy byly neskutečně zničené. :D Teď v létě jsem se nechala obarvit trochu na červeno a ty pruhy, které mi odbarvila a následně nabarvila mě dost štvou. Pořád se to z nich vymývá. Takže jsem hodila doma na celou hlavu červenou, ale ta už mě také omrzela, takže se fakt dost těším na hnědou. :D Ach, to experimentování. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím zaklepat na dřevo, ale já jsem vždy měla nějak vlasy odolné vůči všemu tomu barvení, že prakticky přežily zatím všechno. Červenou jsem také měla ale už nikdy si ji nedám, jenom to odrůstání je na dlouho a při odbarvení by nechala oranžové vlasy a při přebarvení červené odstíny takže už ne :D

   Vymazat
 2. Ty jo super! Moc ti to sluší, já jsem hnědovláska a vlasy jsem si nikdy nebarvila a asi bych se bála jít na blond, ale tobě to fakt sekne.
  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dřív jsem se taky bála, ale řekla jsem si, že to jsou jenom vlasy které dorostou a tak jsem do toho šla a jsem spokojená. :) A.

   Vymazat
 3. Blond ti vážně moc sluší! Ale dopracovala ses k ní dost nezvykle :D Hlavně, že z toho nevyšla barva, která by se ti vyloženě nelíbila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlasy se dají přebarvit, takže kdyby se mi to nelíbilo, tak bych si je znovu přebarvila na hnědou jenom na ně dala nějakou šílenou barvičku, vždy je několik možností. :)

   Vymazat