Blogmas: První adventní víkend v Praze - photodiary

by - 10:29 dop.


6:28 ráno nasedám do vlaku směr Praha Hl. Nádraží a čekám jenom na to, co se mi přihodí a co si tenhle víkend užiju v Praze. Jedu Leo expresem - moje jediná volba při přepravě do Prahy, usedám ke stolečku a čekám, až vyjedeme směr Praha. Ke stolečku si ke mě přisedne tatínek s pětiletou dcerkou a já vím, že mám o zábavu postarané. Jaký byl můj víkend v Praze, si můžeš přečíst v celém článku! Plus mám pro všechny cestovatele slevu na ubytování v airbnb.

Do Prahy se snažím jezdit často, snažím si vždy udělat čas a vyrazit - ať už na jeden den nebo na celý víkend. Tentokrát mě do Prahy zavedl koncert a nějaké ty vánoční nákupy. To, že půjdu na koncert jsem věděla už hodně dlouho, Bastille je zkrátka kapela, kterou miluji a jejich koncert bych si nikdy nenechala ujít. Nakonec to dopadlo tak, že na koncert do Prahy přijede i moje kamarádka z Německa a tak jsem musela nějak naplánovat ubytování. Booking je stránka, kterou mám hodně ráda, našla jsem tam pro sebe ubytování v Berlíně. Chtěla jsem zkusit něco jiného a tak jsem si řekla, že vyzkouším Airbnb. Pro ty, co neznají, Airbnb je portál, kde normální lidé, jako já a ty, pronajímají byty nebo pokoje. Tak jsem zadala destinaci, našla byteček pro dvě a hned bookovala na náš termín pobytu v Praze. Pronajímatel Jan je sympaťák, domluva s ním byla super a byt nám ukázal jeho otec, protože musel být v práci. Všechno zkrátka proběhlo bez chyby. Já jsem ze svého pobytu byla nadšená a pro všechny, co chtějí vyzkoušet Airbnb mám pro vás slevu 600kč stačí se zaregistrovat přes tenhle ODKAZ a automaticky získáte kredit na Vaši cestu.

Praha o vánocích je jedno z klasických míst, které musíte alespoň jednou za život vidět. Já vlastně jela do Prahy na koncert, o kterém se zmíním později, ale zároveň i ukázat kamarádce z Německa naše krásné hlavní město, už z toho důvodu, že v Praze nikdy nebyla. Udělaly jsme si takovou klasickou prohlídku, metrem na Hradčany, nahoru k Pražskému hradu, po schodech dolů na Karlův most. Zkrátka klasika, kterou každý z nás absolvoval. Další den jsme se zase vydaly od muzea dolů na Staromák na vánoční trhy a na stromeček. Vysvětlování proč nemáme Santu ale Ježíška, proč dodržujeme zlaté prasátko, pouštíme lodičky, lijeme olovo a další tradice, které zkrátka k vánocům patří.


A hlavní důvod, proč jsem vlastně do Prahy jela byl koncert mé oblíbené kapely Bastille. Poprvé jsem je viděla v roce 2014 a od té doby neměly samostatný koncert v Praze. A když oznámili další turné a na seznamu byla Praha, kupovala jsem lístky bez váhání. Zkrátka, skvělá show, Danovi taneční pohyby a zkrátka atmosféra. Všechno bylo dokonalé a já si je ještě víc zamilovala. Pokud je neznáte, tak hrají alternative rock mix s indie, určitě se na jejich hudbu podívejte, jsou vážně super!


Takhle nějak probíhal můj první adventní víkend, který jsem si opravdu užila. A co ty? Jak si užíváš víkend ty? A co airbnb? Znáš a zkoušíš nebo jsi ještě nikdy nevyzkoušela - nezapomeň na slevový kód, který ti ráda daruji. Dej mi vědět do komentářů co a jak a uvidíme se u dalšího článku, An.:)

You May Also Like

5 komentářů

 1. Fotky vypadají opravdu supr. :)
  A Bastille? MAXIMÁLNĚ ti závidím! Miluju je. :)

  www.fakynn.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Já teda kapelu nepoznám, ale do Prahy jsem jezdívala často. Moc se mi tam líbilo. Kamarádka určitě musela být nadšená a vyprávění našich vánočních zvyků muselo být pro ní zajímavé. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kamarádka nadšená byla, i ze všech historek a zvyků, které tady máme :)

   Vymazat
 3. Bastille znám a až teď mě začalo mrzet, že jsem si je nechala prošvihnout. Nějak na mě ty koncerty vždycky působí nezapomenutelně a to se mi strašně líbí, tak snad příště :) Jinak je pecka, že máš kamarádku v Německu, tyhle zahraniční vztahy mě fakt baví. Moc hezký článek! :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě musím říct, že show byla opravdu ohromná a dokonalá, moc jsem si ji užila, určitě příště doporučím si zajít! A to, že mám kamarádku v Německu je opravdu super! :)

   Vymazat