Girl Online: Zoe Sugg

by - 2:54 odp.

Jak to u mě bývá zvykem, dočetla jsem knížku a jsem plná dojmů a chci se o tom s někým podělit. Už nějaký ten pátek mi doma leží dvě knížky: Girl Online* a Girl Online* na turné, které napsala má nejoblíbenější youtuberka, Zoe Sugg. Jelikož jsem během zkouškového období na čtení neměla čas, tak jsem konečně o vánocích zalezla do postele a obě dvě knížky jsem během dvou dnů celé přečetla. Dnešní článek bude recenze těchto knížek, snad se ti zalíbí tak, jako se zalíbily mě.Penny má tajemství, píše svůj vlastní anonymní blog pod jménem Girl Online, který je hodně populární. Zároveň miluje i focení, zkrátka holka jako každá z nás. Penny ale na vánoce odletí s rodiči do New Yorku, kde začíná to pravé dobrodružství - potká tam kluka z Brooklynu. Od toho momentu všechno začne, jenomže, kluk z Brooklynu má také tajemství.

Tak bych nějak popsala děj první knížky bez toho, abych ti řekla, co se v knize opravdu stane za velkou zápletku a co všechno změní. První knížka je opravdu super, jelikož jsem ji přečetla za jediný den, tak jde vidět, že se krásně a jednoduše čte. Samotná knížka má kolem 350 stránek a 44 kapitol. Samotné kapitoly nejsou nijak dlouhé, takže ti nepříjde, že jich čteš tolik, teda, alespoň já to tak nevnímala. Určitě si každý v příběhu nalezne svou oblíbenou postavu, ale i takovou, kterou moc rád mít nebude, pak zase ano a stále dokola. Já sama jsem si zamilovala jak Penny, tak Elliota - nejlepšího kamaráda Penny. Kniha se dotýká i důležitých prvků dnešní doby - přátelství, online i offline světa, psychických problémů, lásky - zkrátka tohle všechno je v jedné knize!


Kluk z Brooklynu pozve Penny do Evropy! Penny to přijala, bere foťák a společně odjíždí. Na jejich cestě po Evropě ale nastanou problémy, které se zkrátka musí vyřešit. Vztah Penny a kluka z Brooklynu je ve vážném ohrožení a nikdo neví, jestli to vydrží - kdo se ale snaží Penny a kluka z Brooklynu od sebe oddělit?

Druhý díl, který navazuje na první jsem přečetla během jednoho dne - stejně jako ten první. Hltala jsem každé slovo a chtěla jsem vědět, jak příběh dopadne. Taky to pak dopadá, že tuhle recenzi píši v jednu ráno. Příběh Penny se v druhém díle obrací vzhůru nohama a najednou musí čelit něčemu novému. Stejně i jako první kniha, i tahle má cca. 350 stran a 59 kapitol, které jsou krátké a čtivé. I v druhém díle se bude řešit přátelství, láska, hlavně důvěra i psychické poruchy. Osobně si myslím, že tyhle témata byly zpracované krásně a jde vidět, že autorka vložila do knihy kousek sebe.


Určitě bych zmínila to, že i když jsem knihu hltala, tak se dalo čekat, jak druhý díl skončí. Sama osobně jsem přečetla mnoho internetových povídek stejného stylu a všechny končí stejně. Já jsem ale zvědavá, jaký bude třetí díl a kam se příběh Penny a kluka z Brooklynu posune.

Určitě knížku doporučím jak mladším čtenářkám, tak i náctiletým slečnám, ale i klidně starším holkám, které chtějí ještě zažít nějakou tu slaďárnu a večer u čaje v posteli si přečíst kousek knihy. Já se určitě těším, až si přečtu třetí díl, který teď nedávno vyšel a zařadím další knížky do své knihovničky. Na mě teď čekají další knížky, ale touha po tom napsat vlastní se zase ve mě vzbudila. Tak uvidíme. :)


* Speciální poděkování patří nakladatelství Jota, kteří mi tyhle dvě krásné knížky zaslali a udělali mi tak velikou radost ve zkouškovém období.:)

A co ty? Četla jsi někdy tyhle knížky nebo jsi o nich nikdy neslyšela, dej mi vědět do komentářů - i o tom, jestli se ti líbí knižní články! S láskou ke knihám, An. :)

You May Also Like

6 komentářů

 1. Zoellu mám ráda, ale to, že vydávala první díl za svoje dílo, i když to psal ghostwriter mě trochu zklamalo. Já knížky nečetla a ani se nechystám, věřím, že je to čtivé, ale já hledám trochu jiné příběhy, které by stály za moji pozornost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych o tom docela pochybovala. Druhá kniha je napsaná stejným stylem, jako ta první, takže si nemyslím, že by dvě rozdílné osoby mohly psát stejně, ale kdo ví, co se dělo za zavřenými dveřmi. Já osobně jsem si knihy užila. :)

   Vymazat
  2. Neberu to, že knížka může být fajn a může se líbit.. Ale ono je to jisté, že první díl psala ghostwriterka, to je prostě fakt. A s dalšími díly ji opět pomáhala, plus editoři a tak. Ale to je jedno.

   Vymazat
 2. Tieto knihy sú veľmi populárne, ak ich nájdem v nejakej knižnici tak si ich určite prečítam. Ani som len netušila, že už vyšiel aj tretí diel. Podľa mňa je na celej knihe fascinujúce hlavne to, kto ju napísal, blogerky čítam rada, sama som blogerkou a podľa mňa to môže byť veľmi zaujímavé dielo. Kupovať si ju asi nebudem, keďže je to kvázi romantika na jeden večer tak sa to oplatí skôr požičať.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé to určitě je, pokud na ni narazíš v knihovně tak si ji určitě přečti. A nemyslím si, že je to kniha na jeden večer, já strašně rychle čtu, přečetla jsem už hodně knih a když něco chci přečíst, tak jdu do toho po hlavě, navíc tyhle jsem četla non-stop třeba i do čtyř do rána. :) Ale za přečtení stojí :)

   Vymazat
 3. Já teda nečetla ani jeden díl. Dřív jsem Zoellu úplně milovala a hltala každý její video, ale už tak přes rok a půl jsem na její kanál ani neklikla a moc mě tyhle knížky nezaujaly. Co se mi na nich ale líbí je obal! :D

  Karolína

  OdpovědětVymazat