Maturita z pohledu maturanta

by - 4:21 odp.


Maturitní ročník rozhodně není jak z muzikálu ze střední. Rozhodně se nezpívá a netančí na chodbách a není to taková ta procházka růžovým sadem jak se říká. Já konečně můžu říct, že mám všechno za sebou a teď se konečně můžu v plné síle vrátit v blogování. Jaká je má zkušenost s maturitou tak si můžeš přečíst! :)
Maturitu mám konečně za sebou. Jak se říká, ta nejtěžší zkouška dospělosti a já s hrdostí můžu říct, že jsem ji úspěšně dokončila. A byly to nervy. Určitě všichni co letos dělali maturitu tak ti řeknou, že letos to nebylo zrovna lehké. Cermat si na nás vymyslel hned několik věcí, ale společnými silami jsme to tak nějak zvládli. Písemné jsem dala všechny a úplně nejlépe jsem dopadla z angličtiny, což mě ani nepřekvapilo.

Ústní maturitu jsem dělala v úterý 30. května. Moje máma ten den odjížděla do lázní a ráno, když mě zavezli na první zkoušku hned na osm ráno, málem jsem se rozbrečela, když jsem měla jít do školy. Určitě všichni víte, jak probíhá maturitní zkouška. Já šla z našeho oboru jako první Tak teď si povíme, že šance, že si vytáhnete přesně tu knížku, kterou chcete je 1:20. A u mě, z nějakého důvodu stáli všichni svatí, ta nejlepší karma a všechno štěstí na světě, protože v momentě, kdy jsem si vytáhla číslo 5, myslela jsem, že se rozbrečím štěstím, já si vytáhla Harryho Pottera. Takže si dokážete představit jak šťastná jsem byla a hned jsem byla v klidu a neměla jsem takový stres jak předtím.

Co ti bud povídat o dalších předmětech, jelikož jsem studovala na umělecké škole, tak to nejsou předměty jako např. u tebe na škole. Já šla potom na zkoušku z dějin umění, kde jsem si vytáhla sochařství 1. pol. 20. století. Zní to strašidelně, i já se bála, ale zvládla jsem to. A když už jsem fakt nic nevěděla, můj profesor dějin mě podržel a vytáhl ze mě všechny vědomosti. Angličtinu má na škole asi každý z vás. Moje nejoblíbenější zkouška, kterou jsem za pět minut měla hotovou.Učitelky jsem moc potěšila. No a jelikož jsem studovala design obuvi, čekala mě ještě technologie. Tak jsem trochu zazmatkovala, ale dalo se to zvládnout. No a po obhajobě mé maturitní práce jsem se dozvěděla, že jsem úspěšně odmaturovala ze všech předmětů a mohla jsem jít slavit. Jak? Koupila jsem si hranolky a doma u filmu jsem si dopřála nezdravého jídla a dlouhého, spokojeného spánku. Pořádně oslavovat teprve budeme.


A moje rada pro ty, co budou maturovat? Stres je super, ale ten zdravý. Rozhodně nenechávejte nic na poslední chvilku a učte se s dostatečnou časovou rezervou. A když něco neuděláte, neházejte flintu do žita, nebudete ani první ani poslední. V září je také termín a určitě se vám to všem podaří. Já jdu konečně psát všechny ty recenze co se mi tady v tomhle období naskládaly a můžete se těšit na velkou várku článků! Těším se, An! ♥

You May Also Like

2 komentářů

  1. Gratuluji. Taky jsem maturitu zažila a byl to opravdu stres. Souhlasím, že se nemá nechávat nic na poslední chvíli, na učení je toho opravdu dost.
    welcometomyworld

    OdpovědětVymazat
  2. Gratuluji!!! Taky jsem měla stres, ale na vysoké to byl stres mnohem větší :(.

    Beauty by K.

    OdpovědětVymazat

Instagram