Zápisky z nemocnice: Nástup

by - 11:30 dop.Pokud sleduješ můj instagram, tak víš, že jsem znovu v nemocnici. Je to už nějaký ten pátek, kdy se mi stal úraz kolene a já s ním už byla na dvou operacích. Tahle byla třetí. Momentálně tenhle článek začínám psát před operací. Je právě 26. 6. 2017 11:09 hodin a já bych měla jít na řadu až odpoledne. Zatím nevím, kdy tenhle článek dopíšu, ale snad se nějak to nějak dopadne a neskončí jenom zavřený v šuplíku mezi články, které nikdy nespatří světlo světa. Jak jsem se ocitla v nemocnici? Čti dál.

Když jsem byla v páté třídě, tak jsem byla se školou na svahu. Takový normální školní den v zimním měsíci. Já a moje kamarádka jsme stály na samém okraji svahu, kde nikdo nejezdil a povídaly jsme si. Upřímně, už si to moc nepamatuji, ale vím, že v jeden moment mě srazil jeden kluk a já ležela na zemi. Ukrutná bolest v koleni a já myslela, že zpátky do školy nedojdu. Učitelky mě tenkrát donutily a do školy si pro mě musel taťka. Doma mi koleno nehorázně nateklo a taťkovo: "To máš jen naražené." Naražené vlastně vůbec nebylo. Dal mi na to ledovací sprej, prášek na bolest a já šla spát. Teda, nešla jsem. Koleno mě bolelo tak či tak a když mamka došla domů z práce, prohlásila, že se hned ráno pojede na pohotovost. Tam se tenkrát u mého nynějšího doktora rozhodlo, že musím jít na artroskopii, což je malá operace, při kterém se kamerou podívají do kolene. Tak jsem v roce 2009 šla na první operaci.

Urvaný křížový vaz. Tohle byla moje diagnóza po operaci. Zkrátka na v koleni jsou dva vazy, přední a zadní křížový vaz. No a já si ten zadní utrhla. Bohužel vaz není něco, co by samo dorostlo nebo se zpravilo. Hold jsem musela na další operaci. Ale problém. 11 letá An v tu dobu nevěděla, že bude muset čekat do 17 let na tuhle operaci. Zkrátka se muselo počkat, až přestanu růst. Kdyby mi tu operaci udělali hned, já bych rostla, ale ten umělý vaz ne, takže by mě to jen strašně bolelo. V roce 2015 jsem šla na plastiku křížového vazu. Velká bolest, dlouhá rekonvalescence a tři měsíce, kdy berle byly mé nejlepší kamarádky. V nemocnici jsem byla týden a potom jsem chodila na intenzivní rehabilitace, abych se prakticky znovu naučila, jak koleno používat a hlavně ho rozhýbat. Bohužel do této doby koleno úplně nepropnu a ani si třeba nekleknu. Zkrátka v tom koleni mám něco, co vadí pohybu a musí to jít pryč. A proto jsem tu dnes.

Dnes právě jdu na mou třetí, a doufám, že i poslední, operaci s kolenem. Koleno by mi měli vyčistit a už by všechno mělo být v pořádku. Nanejvýš tři dny bych si měla poležet v nemocnici a potom půjdu domů, nebo doufám, v pátek musím jet na zápis do prváku na výšce. Sama jsem zvědavá jak to dopadne. O berlích bych měla být cca. 3 týdny, tak snad to půjde hladce, ale nechci nic zakřiknout. Tak snad co nejdřív půjdu. Už abych to měla za sebou.

Určitě sleduj můj instagram @AnJindrova, kde na stories budu dávat nějaké ty fotky co a jak. :) Pokud články budou zase nepravidelné tak se omluvám, ale snad to všechno zvládnu. Měj se krásně, An.

You May Also Like

2 komentářů

  1. Držím palce, ať ti to všechno dobře dopadne :)

    Little Dreamer

    OdpovědětVymazat
  2. Držím palce a přeji brzké zahojení. Snad už bude všechno v pořádku. :-)
    welcometomyworld

    OdpovědětVymazat

Instagram