První měsíc na vysoké.

by - 4:38 odp.


Sedím ve vlaku a jedu z domu zase směrem do Brna. Konečně jsem si  našla chvilku času abych něco sepsala. Můj první měsíc na vysoké. Tedy, příští týden to bude měsíc. Tolik se toho událo. A tolik moc bych ti toho chtěla říct. Hlavně, uvidíš proč teď nebyly články. Tak se pohodlně usaď, nejlépe s čajem v posteli a přečti si jaké dobrodružství mě tady za ten měsíc potkalo.


Jak všichni říkají, vysoká je nejlepší část tvého života. No a u nás se to říká tak nějak podobně. Jak asi víš, dostala jsem se na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Ano, na JAMU. Je to skvělá škola a jak se tedy říká - JAMU se nestuduje, JAMU se žije.

První týden na vysoké byl vyčerpávající. JAMU slavila 70. let od založení a tak jsme to tedy museli oslavit ve velkém. Celý týden jsme pracovali na velkém průvodu městem. Hudba, zpěv, loutky a já, která běhala mezi nimi a všechno fotila. Zkrátka něco neuvěřitelného. Přidalo se k nám spousta lidí. Zkrátka nádhera. A k tomu jsem celý týden po Brně fotila off-program. Takže pokud jste někde viděli pochybnou patričku v kostýmech, tak to jsme byly my. Celý týden plný příprav jsme zakončili setkáním studentů, profesorů a absolventů. Zkrátka velký večírek - bylo tam přes 400 lidí! Přišli se podívat osobnosti jako třeba Plodková nebo Radim Fiala. Zkrátka to bylo super.


Další týden nám to všechno začalo. Znáš to, nová škola, nové místnosti, noví kamarádi a profesoři. Hledáš učebny po celé školy, nevíš kde je ta a ta posluchárna. A že máte hodinu, na kterou ani profesor nepřijde? Nevadí. Já jsem ráda, že studuji obor, u kterého mám mnoho možností studia - mám třeba i režii, herectví, dramaturgii a dokonce se naučím, jak psát vlastní scénář. A já si můžu vybírat.

S vysokou taky přišla i kolej, ze které jsem měla největší strach, to ti nebudu lhát. Zkrátka musíš bydlet na pokoji s někým, s kým ani nevíš, jestli se budeš bavit. Já jsem měla obrovské štěstí a všechny mé přání byly vyslyšeny a já mám ty nejlepší spolubydlící pod slunce. Nejdřív jsme byly jenom dvě. Já a Domča. Suprová holka pod slunce, které můžu říct opravdu cokoliv. Jsme obě dvě úplně stejné, praštěné. Potom se k nám nastěhovala Klára. A co ti mám říct, je stejně praštěná jako já a Domča. A navíc všechny milujeme Harryho Pottera tak co více si přát.

Určitě ti sem dám několik fotek za celý týden. Snad se ti budou líbit. A hned jak nám na koleji pojede internet, tak začnu psát a psát. Můžeš se těšit na hodně článků. Měj se krásně, An.


You May Also Like

2 komentářů

  1. Parádní fotky :) Taky ráda vzpomínám na svoje první měsíce na vysoké, i když to nebylo vždycky lehké. A Brno má prostě svoje neuvěřitelné kouzlo.

    OdpovědětVymazat
  2. Teda, to vypadá fakt zajímavě! Taky jsem teď začala na vysoké a jsem na mediálních studiích. Budeme si zkoušet moderátorství, novinařinu, editaci videa a tak... jsem na to hodně zvědavá a těším se. Takové dynamické obory jsou hodně zajímavé, nemám ráda stereotyp. Takže JAMU musí být určitě skvělá! Tak hodně štěstí :)

    LENN

    OdpovědětVymazat