Motivation Monday: Find Yourself

by - 2:19 odp.


Hledání sebe je něco, co s čím jsem se potýkala hlavně na základní škole a vlastně bych řekla, že se stále hledám a ještě dlouho budu. Když se na sebe podívám do minulosti, tak vidím holku, která od malička aktivně hrála házenou a měla našlápnuto do velkého klubu. Bohužel po zranění kolene jsem se zase musela pokusit najít samu sebe. Našla jsem se v umění - literatura, malířství, fotografie, atd. Ačkoliv jsem si tehdy myslela, že jsem se našla, tak jsem neměla pravdu. Teď jsem na umělecké škole, dělám věci, které mě baví, stále nacházím sebe samu. Sama bych řekla, že nacházení sama sebe a taková ta největší zmatenost pro mě byla od 11, přišla puberta a bylo to, ale myslím si, že nikdy vlastně nevíme, kdo vlastně jsme.

 Dle mého názoru si nikdy nebudeme jistí tím, kdo v životě jsme, protože všechno kolem nás se mění. Mění se naše priority, kamarádi, atd. a všechny tyhle věci mají na naši osobnost a na to, kdo jsme velký vliv. Na mě mělo i velký vliv okolí. Všichni kolem sebe máme velký kolektiv lidí a vidíme to, co ostatní dělají. Já sama jsem si vždy říkala, že bych měla být třeba jako tahle osoba nebo jsem viděla něco dělat tuhle osobu, tak bych to měla dělat taky? Podle mě je ale dobrá věc, že nikdy vlastně nevíme, kdo jsme. Nakonec si vlastně všichni řekneme, že ať už děláme cokoliv a dělá nás to šťastnými, tak bysme měli pokračovat. Ať už vás dělá šťastnými nějaký kamarád, rodinná akce nebo se Vám daří ve škole, tak je to dobré. Vy sami poznáte kdy je čas na změnu. Nezáleží na tom, co někdo druhý řekne nebo kolik jste toho udělali. Jediná osoba, která na Vás něco může změnit jste Vy. Pokud se cítíte nešťastní s tím, co děláte, tak byste měli změnit to, co to způsobilo. 

Hledání sebe je složitá cesta. Já sama nevím kdo jsem. Vím jak se jmenuji a Vím, jaké věci mám teď ráda, dokonce vím, které věci jsem měla ráda, když jsem byla malá. To, jaké věci budu mít ráda ještě nevím. Hledání sebe je podle mě být šťastným. Dokud budete dělat to, co Vás baví a co Vás naplňuje a nebudete poslouchat druhé, kteří Vám říkají, co máte dělat, tak budete spokojení sami se sebou - vždy dělejte věci, které naplňují Vás, tohle je Váš život, který žijete Vy a né někdo jiný. Sama bych chtěla aby tady někdo pro mě byl a řekl mi to, když mi bylo 11 let a měla jsem v hlavě miliony otázek, které se týkaly mě a mé budoucnosti. Nakonec jsem vlastně časem došla na to, že jediná osoba, která mi na to dokáže dát odpověď jsem vlastně já sama. Hledání sebe může mít ale více různých názorů. Já můžu říct něco jiného a někdo může mít jiný názor. Hledání sebe také může být to, že se podíváte na to, co jste udělali a jste s tím spokojení a řeknete si, že tohle chcete v životě dělat nebo si řeknete, že tohle není to pravé ořechové a zkusíte něco jiného. Hledání sebe je dlouhá - může být tvrdá, vzrušující, smutná, šťastná nebo Vás může děsit, ale tak už to bývá. 

Občas články zakončuji prosbou, i tady jedna bude. Napište mi do komentářů Váš názor na hledání sebe a vidíme, jak odlišné názory dokážeme mít. S láskou, An. :)

You May Also Like

2 komentářů

  1. Myslím si, že hlavné je vedieť, kto som teraz a kto budem sa asi najskôr uvidí, bohužiaľ, sa to ovyplyvniť nedá :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Asi je najdôležitejšie vedieť, čo vlastne v živote chcem robiť, čo chcem dosiahnuť, aké sú naše ciele a tým sa riadiť. Nepozerať sa na to, čo od nás očakávajú druhí, ale čo chcem my sami. Tieto články sa mi inak veľmi páčia, teším sa na ďalšie a každé slovo doslova hltám.
    Bianka

    OdpovědětVymazat