7 triků jak se zbavit blbé nálady

by - 10:33 dop.


Určitě to znáš, ten pocit blbé nálady, kdy si připadáš, že ti celý svět háže klacky pod nohy? Nebo se i ty mračíš na celý svět? Jasně, tenhle pocit znám taky. Proto jsem pro tebe sepsala několik triků, jak se blbé nálady můžeš zbavit!

1. Otevři album s fotkami!
Já strašně ráda koukám na staré fotky, připomínají mi super čas strávený s přáteli, na který nikdy nezapomenu. Nebo se stačí podívat na fotky v telefonu nebo v počítači. Už jenom pohled na rozesmáté obličeje přátel je naprosto dokonalý a potěší na srdíčku. Tenhle super trik ti třeba pomůže, když jsi např. v kanceláři nebo i ve škole, kde je dusná atmosféra a ty se potřebuješ uvolnit.


2. Čokoláda.
Ano. Čokoláda. Tentokrát se ale nemusíš cítit provinile, že si smlsneš na čokoládě. Tmavá čokoláda je pro tebe zdravá, tohle potvrdili i vědci! Takže to přeci musí být pravda, no ne? Tmavá čokoláda má příznivý vliv na tvůj organismus a na pocity štěstí! Takže příště až budeš rozbalovat tabulku čokolády, tak si říkej, že je to pro tvé štěstí!


3. Poděkuj někomu.
Podle písemné studie je dané, že když někomu písemně napíšeš děkovný dopis, zvýšíš si tím pocit naplnění a štěstí. Věř mi, tohle opravdu funguje! Vezmi do ruky pero, papír a začni psát. Napiš pár milých řádků. Dopis potom třeba ani nemusíš poslat, ale hrozně seti uleví.

4. Poskoč si!
Ano, nezbláznila jsem se. Když budeš skákat tak se ti zvýší srdeční tep, tím pádem se ti zvýší hladina endorfinu. To tě nakopne a vytáhne ze stereotypu. Navíc uděláš i něco dobrého pro své tělo!

5. Čmuchej.
I váš nos vám může ulevit od blbé nálady. Přímo některé esenciální oleje dokáží ovlivnit vaši náladu. Například citrón tě zklidní a ylang-ylang tě uklidní. Tak si určitě kup lahvičku s nějakým olejem a když se budeš cítit na dně, tak čmuchej!

6. Dej si řecký jogurt.
Už nevím, kde jsem zrovna tohle četla, ale je dokázané, že potraviny, které mají v sobě probiotika pomáhají člověku zahnat negativní myšlenky. Pokud tedy máte špatnou náladu a nudíte se doma na gauči, popadni lžičku, řecký jogurt a nacpi do sebe co jen můžeš!

7. Daruj na charitu.
Určitě znáte ty lidi na ulicích ve městě, kteří vybírají peníze na charitu a kolenim nich kolikrát projdeme se slovy, že nemáte u sebe hotovost nebo že spěcháme, i když máme tunu času. Čas od času nikomu neublíží darovat nějakou tu korunu na charitu. Já za svůj život již několikrát charitu podpořila a měla jsem z toho hned lepší pocit, že dělám něco dobrého a i těch 20 korun někomu může pomoct zlepšit život.

Hned je den lepší! :) S láskou, An.

You May Also Like

3 komentářů

 1. Píšeš sice docela slušně, ale tvá gramatika je otřesná. Stejně špatně se neustále přelouskávájí tvé překlepy. Řekl bych, že už nějakou tu chvíli píšeš a je vidět, že po grafické stránce jsi pokročila. Na druhou stranu, na to že jsi maturantka, tvá gramatika je na úrovni 6. ročníku, kdy se žáci učí psát čárky ve větách. Pokud jsi dyslektik, dysgrafik nebo něco podobného, tak se omlouvám, ale pořád to neomlouvá tvé neustálé chyby. Proto přeji hodně zdaru při maturitní zkoušce! David S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za konstruktivní kritiku, ale sama články po sobě kontroluji a myslím, že kdybych měla v článku chybu, tak můj chytrý počítač na mi dokáže upozornit. Osobně si myslím, že na úrovni 6. ročníku nejsem, to bych se asi do maturitního ročníku nejspíš asi ani nedostala a nikdy jsem si nevšimla, že by mi někdo něco ve studiu češtiny, testech i například gramatice vyčítal. Nikdo není dokonalý, chyby se dělají, ale s tímhle bohužel nesouhlasím. Články po sobě kontroluji atd. Nicméně přeji krásny den, An. :)

   Vymazat
 2. Povedený článek, taky jsem na toto téma už psala :)

  eLblog

  OdpovědětVymazat