Lierene: exfoliační ponožky

by - 6:31 odp.


Posledním velkým trendem se staly exfoliační ponožky. Já jsem viděla několik videí na youtube a instagramu. Hodně dlouho jsem přemýšlela jestli něco takového zkusit. Představa toho, že se mi sloupnou celé nohy mě docela děsila a ještě když trpím na atopický ekzém, hlavně v létě, tak jsem nevěděla. No ale co nejlepšího udělat při zkouškovém se spolubydlící? Koupit si je a zkusit je. Jak tohle testování dopadlo? Čti dál. Celé to začalo s tím, že jsme chtěli najít kde ponožky koupit. Tak jako první jsme si řekly, že s největší pravděpodobností je budou mít v lékárně, drogérii jsme moc velkou šanci nedávaly. Tak jsme se večer před zkouškou sebraly, oblékly se a já a moje spolubydlící o berlích jsme se vydaly centrem Brna do lékárny abychom je koupily. No s našim velkým štěstím je v lékárně neměly. Zklamané že nebudeme mít krásné nožky jsme šly do drogérie kde jsme našly tyhle od Lirene. 

Tyhle od Lirene nebyly zas tak drahé. 160 korunek a doma večer, den před zkouškou jsme je tedy se spolubydlící vyzkoušely. Ty ponožky jsou samotné zabalené ve stříbrném obalu. Co mně se hodně líbí je to, že ty ponožky nejsou jen kus sáčku a v tom nějaká vodička. Jsou vypolstrované takovou textilní vrstvou, která má v sobě tu vodičku. Takže všechno se to drží jenom v ponožkách a nic se nedostane ven. Co považuji za mínus je to, že ponožky jsou jenom v jedné velikosti. Tudíž, někdo kdo má velikost 40 a výš bude mít problém. Dá se to přežít, ale úplně pohodlné to není. 

Nožky v ponožkách jsme nechaly hodinu a půl a pro větší efekt jsme si ještě daly na nohy i teplé ponožky. Jestli to mělo nějaký efekt, to nevím. Po hodině a půl jsme je sundaly, nožky krásně teplou vodou umyly a pak šly spát. V "návodu" se psalo, že kůžička by se měla začít loupat po 4 až 7 dnech a celý proces trvá tak 10 dní. 

Mně začaly nejdřív loupat palce a malíčky. To bylo přibližně třetí den. Postupně se mi začaly loupat celé nožky. Fotky vám sem dávat bohužel nebudu, nepřijde mi to pěkné. Každopádně, nejdřív se sloupaly palce a malíčky. Každý večer jsem ve sprše nohy nahřívala horkou vodou. Potom se začaly loupat šlapky a nakonec zbytek. Docela se mi oloupal i nárt nohy. Nožky po celém to procesu byly krásně jemné. Taková hotová miminkovská prdelka. 

Já jsem byla spokojená. Za ty penízky hodně parády. Rozhodně proces budu každé tři měsíce opakovat. Hlavně před létem si myslím, že je tohle super věc. 

A co vy? Zkoušeli jste je někdy nebo alespoň o nich slyšeli? Napište mi do komentářů a uvidíme se u dalšího článku, An. :)


You May Also Like

3 komentářů

 1. O těchto ponožkách jsem už slyšela, ale ještě jsem je nezkoušela. Taky nad nimi uvažuju, ale představa, že se mi celé chodidla oloupou mě docela děsí. :-D
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 2. O těch ponožkách jsem slyšela už na youtube a musím říct, že bych je taky chtěla možná někdy vyzkoušet. Uvidíme, kdy se k tomu dostanu

  OdpovědětVymazat
 3. O těchto ponožkách jsem už slyšela, ale ještě jsem je nezkoušela.. Mám to ovšem v plánu :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat