Pro mé mladší já.

by - 6:16 odp.

Výsledek obrázku pro to my younger self

Bude mi 21. Bydlím v Brně, jsem na mé vysněné vysoké škole, mám ty nejlepší kamarády a dělám to, co mě baví a naplňuje. Nikdy bych nevěřila, že budu tak moc šťastná tam kde jsem a s tím, co dělám. Před několika lety bych tohle ale nikdy nemohla tušit, měla jsem jiné plány a cíle, jiné věci na řešení a potýkání se. Proto jsem sepsala pár bodů, které bych mému 13-letému já chtěla říct. 


Jsi dost dobrá na to, aby jsi zvládla všechno, na co si vzpomeneš! Nedělej si hlavu nad tím, co o tobě ostatní říkají a co si myslí. Ty jsi ty a jsi jedinečná! Sama to ještě nevíš, ale ty všem nakopeš zadek!

Jsi vysoká, tak toho využij! Jasně, svou výšku nenávidíš, najít džíny, které by sedly nebo boty na tvou obří nohu je otrava, ale naučíš se tu výšku milovat. Stejně později zjistíš, že podpatky nejsou pro tebe. 

Jak vypadá tvoje tělo není všechno. Ano, možná si říkáš, že nevypadáš jak ostatní holky, ale to nějaké kilo navíc je fajn! Tvoje tělo je tvoje - ničí jiné! Miluj ho! Starej se o něho! 

Zvaž hodnotu některých přátel. Starej se o přátelství, které mají cenu, za pár let si ani s těmi lidmi nebudeš mít co říct a najdeš si lepší přátelé. Zvaž co je pro tebe dobré. Drž si kamarády blízko, ale své nepřátelé ještě blíž, protože oni tě poženou nahoru!

Buď svá! Nos vlasy tak jak ty chceš, vyzkoušej všechny ty šílené barvy - modrá ti totiž sluší! Nos co chceš, nenos jenom kalhoty! Všechno to dělej se sebevědomím. Ale pamatuj, zdravé sebevědomí je super, ale pokora též.

Nos věci, které ti jsou pohodlné. Sama potom uznáš, že podpatky nejsou pro tebe, ano 15-letá An, ty podpatky v deváté třídě sis mohla odpustit, jenom z toho bolí nohy, stejně si je potom už nikdy nevezmeš. A neřeš co si kdo myslí o tvém oblečení - chceš si vzít oranžové kalhoty? Hurá do toho! Sukně nebo šaty? Ano!

Neřeš kolik vážíš. Přála bych si, abych ti mohla říct, že to číslo na váze je jenom číslo, které nic neznamená. Je OK mít pár kil navíc. Nejsi definovaná číslem, ale sama sebou!

Šikana tě jenom posílí! Chtěla bych ti říct, že nejsi ošklivá a hrozná osoba. Nikdy jsi za nic nemohla. Buď pilná, dobře se uč a hlavně si jdi za svým cílem. Ti lidi, co ti dělají ze života peklo jednou nebudou mít v tvém životě žádné místo, ale jen tě to posílí. Najdeš si nové a lepší kamarády, kteří se stanou těmi nejlepšími, jaké znáš. Věř mi.

No a! Tak jsi přibrala! Ano, kila jsou problém, ale tak jsi přibrala. Svět se nám nezhroutí. Stejně budeš své tělo milovat ještě víc a na čísle ani nezáleží.

Nauč se říkat ne. Dřív nebo později to pochopíš, ale je strašně těžké se naučit říkat ne. A neboj se toho. Je v pořádku říct na nějaké plány ne a ležet v posteli a koukat na film. Ten čas sama pro sebe potřebuješ.

A hlavně, buď svá. Nemusíš předstírat že jsi něco, co nejsi. Lidé by tě měli mít rádi za to jaká jsi. Buď bláznivá, dělej to, co tě baví a nenechej si do toho kecat. Nemusíš předstírat, že tě zajímá nějaká celebrita nebo druh hudby. Měj svůj názor a svou hlavu. Věř mi. Jednou mi za to poděkuješ. 


You May Also Like

7 komentářů

 1. Skvělý článek! ♥ Mně je osmnáct a jsem v oktávě. Svému mladšímu já bych ráda vzkázala spoustu podobných věcí - a to nemyslím jen tomu třináctiletému, ale klidně i tomu patnáctiletému. Nikdy jsem se neměla špatně, nikdy mě nikdo nešikanoval, ale přesto jsem byla dlouho takový ten chytroprd a ošklivé káčátko, za což jsem si ale mohla sama, protože jsem ve stresu hodně jedla. Nejhorší bylo, že mě všichni - a nakonec především já sama - srovnávali s mou téměř stejně starou sestrou, která holt byla hezčí a společenštější a vyrovnanější. Hodně mi pak pomohlo, když jsem se seznámila se svým současným přítelem, který mi dal pocit, že jsem výjimečná, i když ne obvyklá. A nedávno jsem tak nějak zázračně nabyla sebevědomí a dobrou náladu. Mít se rád je strašně důležité. A je strašně důležité přesvědčit okolí, aby ti do života nekecalo. Protože to je to nejhorší.

  Díky za inspirativní článek a přeji ti jen to nejkrásnější! ♥ (A dala jsem ti odběr ^^)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc super článek! Tyto články mám rada, taky jsem už jeden psala :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
 3. Hm, dva body sú tam identické, aspoň taký mám pocit. Ono ... vieš čo je smutné? Že by nás mladší my aj tak nikdy nevedeli počúvnuť. A keby aj počúvli, starší my, tak ako sme teraz, by nikdy nevznikli :)

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělá článek! Hned v několika bodech bych svému mladšímu já řekla to stejné :).
  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat
 5. ♥ Nie je čo dodať. Aj mňa si v tomto veľmi inšpirovala a za to ti ďakujem. Máš skvelý blog. ♥´

  Prajem ti ešte krásny deň a pozývam ťa na moju
  novoročnú GIVEAWAY♥ .

  OdpovědětVymazat
 6. co tě nezabije, to tě posílí! pravda! vždycky!
  www.libenanovakova.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Moc hezky sepsaný článek, člověk by měl takhle přemýšlet neustále :))

  OdpovědětVymazat